| **Code | Omschrijving aanvullende techniek | Nummer systeembeschrijving Omgevingswet | Toepasbaar bij code | Reductiepercentage | Voldoen ook aan nummer systeembeschrijving Omgevingswet** | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| **Ammoniak | Geur | PM10** | ||||
| LW | Luchtwassystemen | |||||
| LW1 | Enkelvoudige biologische luchtwassystemen | |||||
| LW1.1 | Biologisch luchtwassysteem | OW 2006.02.V2, OW 2007.03.V2, OW 2010.27.V2, OW 2011.11.V2, OW 2013.02.V2 | HA3, HD, HE, HF, HG, HH1, HH2.1 | 70% | 45% | 75% |
| HC | 67% | 43% | 71% | OW 2017.07.V1 | ||
| HK | 70% | - | - | |||
| LW1.2 | Biologisch luchtwassysteem | OW 2008.05.V2, OW 2011.12.V2 | HA3, HD | 70% | 45% | 75% |
| HC | 67% | 43% | 71% | OW 2017.07.V1 | ||
| LW1.3 | Biologisch luchtwassysteem | OW 2004.01.V2, OW 2008.01.V2, OW 2008.02.V2, OW 2008.03.V2, OW 2008.04.V2, OW 2008.12.V2, OW 2009.20.V2, OW 2009.21.V2 | HA3, HD | 70% | 45% | 60% |
| HC | 67% | 43% | 57% | OW 2017.07.V1 | ||
| LW1.4 | Biologisch luchtwassysteem | OW 2009.13.V2, OW 2010.28.V2, OW 2015.04.V2 | HA3, HD, HE, HF, HG, HH1, HH2.1 | 70% | 45% | 60% |
| HC | 67% | 43% | 57% | OW 2017.07.V1 | ||
| HK | 70% | - | - | |||
| LW1.5 | Biologisch luchtwassysteem | OW 2012.07.V2 | HA3, HD | 85% | 45% | 60% |
| HC | 81% | 43% | 57% | OW 2017.07.V1 | ||
| LW1.6 | Biofilter | OW 2011.03.V1 | HE, HF, HG, HH1, HH2.1 | 70% | 45% | 80% |
| LW1.7 | Biofilter waarvoor voor 1 januari 2024 een omgevingsvergunning is verleend als bedoeld in artikel 2.1, eerste lid, aanhef en onder e, van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht of waarvoor tussen 1 januari 2024 en 20 juli 2025 een omgevingsvergunning voor een milieubelastende activiteit is verleend, of, als een vergunning niet nodig was, dat rechtmatig in gebruik is genomen voor 20 juli 2025. | OW 2020.06.V1 | HD | 70% | 45% | 80% |
| LW2 | Enkelvoudige chemische luchtwassystemen | |||||
| LW2.1 | Chemisch luchtwassysteem | OW 2001.31.V2, OW 2007.06.V2 | HE1.1.2.1 | 90% | 30% | 35% |
| LW2.2 | Chemisch luchtwassysteem | OW 2001.32.V2, OW 2007.07.V2 | HE1.1.2.2 | 90% | 30% | 35% |
| LW2.3 | Chemisch luchtwassysteem | OW 2004.02.V2, OW 2006.04.V2, OW 2006.05.V2, OW 2008.07.V2, OW 2009.01.V2, OW 2010.25.V2, OW 2011.14.V2 | HA3, HD | 70% | 30% | 35% |
| HC | 67% | 29% | 33% | OW 2017.07.V1 | ||
| LW2.4 | Chemisch luchtwassysteem | OW 2005.01.V2, OW 2008.06.V2, OW 2014.01.V2 | HA3, HD, HE, HF, HG, HH1, HH2.1 | 70% | 30% | 35% |
| HC | 67% | 29% | 33% | OW 2017.07.V1 | ||
| HK | 70% | - | - | |||
| LW2.5 | Chemisch luchtwassysteem | OW 2007.05.V2 | HA3, HD | 95% | 30% | 35% |
| HC | 90% | 29% | 33% | OW 2017.07.V1 | ||
| HE1, HF, HG, HH1, HH2.1 | 90% | 40% | 35% | |||
| HK | 90% | - | - | |||
| LW2.6 | Chemisch luchtwassysteem | OW 2008.08.V2 | HA3, HD | 95% | 30% | 35% |
| HC | 90% | 29% | 33% | OW 2017.07.V1 | ||
| HE1, HF, HG, HH1, HH2.1 | 90% | 30% | 35% | |||
| HK | 90% | - | - | |||
| LW2.7 | Chemisch luchtwassysteem | OW 2008.09.V2, OW 2010.26.V2 | HA3, HD | 95% | 30% | 35% |
| HC | 90% | 29% | 33% | OW 2017.07.V1 | ||
| LW2.8 | Chemisch luchtwassysteem | OW 2013.08.V2 | HA3, HD, HE, HF, HG, HH1, HH2.1 | 90% | 30% | 35% |
| HC | 86% | 29% | 33% | OW 2017.07.V1 | ||
| HK | 90% | - | - | |||
| LW2.9 | Chemisch luchtwassysteem | OW 2021.03.V2 | HE1, HE2, HE3, HE4, HG1, HG2, HG3, HH1 | 70% | 30% | 70% |
| LW2.10 | Chemisch luchtwassysteem | OW 2021.04.V2 | HE5, HF1, HG4, HH2.1 | 70% | 30% | 70% |
| LW3 | Water luchtwassystemen | |||||
| LW3.1 | Water luchtwassysteem | OW 2009.19.V1 | HE1, HE2, HE3, HE4, HE5, HF1, HG1, HG2, HG3, HG4, HH1, HH2.1 | 0% | 0% | 33% |
| LW4 | Meervoudige luchtwassystemen | |||||
| LW4.1 | Biologische luchtwassysteem met watergordijn | OW 2007.02.V2, OW 2009.12.V2, OW 2010.02.V2 | HA3, HD | 85% | 45% | 80% |
| HC | 81% | 43% | 76% | OW 2017.07.V1 | ||
| LW4.2 | Biologisch en water luchtwassysteem met geurverwijderingssectie | OW 2011.07.V2 | HA3, HD | 85% | 45% | 80% |
| HC | 81% | 43% | 76% | OW 2017.07.V1 | ||
| LW4.3 | Biologisch en chemisch luchtwassysteem met biofilter | OW 2011.08.V2 | HA3, HD | 90% | 45% | 80% |
| HC | 86% | 43% | 76% | OW 2017.07.V1 | ||
| LW4.4 | Chemisch luchtwassysteem (lamellenfilter) en water luchtwassysteem | OW 2006.14.V2 | HA3, HD | 85% | 30% | 80% |
| HC | 81% | 29% | 76% | OW 2017.07.V1 | ||
| LW4.5 | Chemisch en water luchtwassysteem met biofilter | OW 2006.15.V2 | HA3, HD | 70% | 30% | 80% |
| HC | 67% | 29% | 76% | OW 2017.07.V1 | ||
| LW4.6 | Chemisch en water luchtwassysteem met biofilter | OW 2007.01.V2 | HA3, HD | 85% | 30% | 80% |
| HC | 81% | 29% | 76% | OW 2017.07.V1 | ||
| AR | Aanvullende technieken rundvee | |||||
| AR1 | Beweiden | |||||
| AR1.1 | Beweiden | HA1 | 0% | 0% | 20% | |
| AV | Aanvullende technieken varkens | |||||
| AV1 | Schuine wanden in mestkanaal | |||||
| AV1.1 | Schuine wanden in mestkanaal | OW 2016.01.V1 | HD1.100 | 40% | 0% | 0% |
| AV1.2 | Schuine wanden in mestkanaal | OW 2016.02.V1 | HD2.100, HD5.100 | 15% | 0% | 0% |
| AV1.3 | Schuine wanden in mestkanaal | OW 2016.03.V1 | HD3.100, HD3.101 | 20% | 0% | 0% |
| AV100 | Overige technieken varkens | |||||
| AV100.1 | Drijvende ballen in mest | OW 2010.01.V1 | HD | 29% | 0% | 0% |
| AP | Aanvullende technieken pluimvee | |||||
| AP1 | Oliefilm | |||||
| AP1.1 | Oliefilm met drukleidingen | OW 2009.17.V1 | HE3, HE5, HF1, HG4 | 0% | 0% | 54% |
| AP1.2 | Oliefilm met sproeikoppen | OW 2015.01.V1 | HE1.3, HE2.3, HE4.2 | 0% | 0% | 15% |
| AP1.3 | Oliefilm met robot | OW 2015.02.V1 | HE1.2.1, HE1.100, HE2.2, HE2.100, HE4.3, HE4.4, HE4.5, HE4.100 | 0% | 0% | 30% |
| AP2 | Ionisatie | |||||
| AP2.1 | Ionisatie met negatieve coronadraden | OW 2009.18.V1 | HE5.1, HE5.2, HE5.3, HE5.4, HE5.5, HE5.7, HE5.8, HE5.9, HE5.10, HE5.100 | 0% | 0% | 49% |
| AP2.2 | Ionisatiefilter | OW 2011.01.V1 | HE1, HE2, HE3, HE4, HE5, HF1, HG1, HG2, HG3, HG4, HH1, HH2.1 | 0% | 0% | 57% |
| AP2.3 | Ionisatie met koolstofborsteltjes | OW 2020.03.V1 | HE, HF, HG | 0% | 0% | 31% |
| AP2.4 | Ionisatie met negatieve coronadraden (prikkeldraad) | OW 2020.04.V1 | HE5.1, HE5.2, HE5.3, HE5.4, HE5.5, HE5.7, HE5.8, HE5.9, HE5.10, HE5.100 | 0% | 0% | 52% |
| AP2.5 | Ionisatie-units met ingebouwde coronadraden en ingebouwd collectoroppervlak | OW 2020.05.V1 | HE5.1, HE5.2, HE5.3, HE5.4, HE5.5, HE5.7, HE5.8, HE5.9, HE5.10, HE5.100 | 0% | 0% | 16% |
| AP2.6 | Ionisatie met interne luchtcirculatie | OW 2025.02.V1 | HE1, HE2, HE3, HE4, HE5, HF1, HG1, HG2, HG3, HG4, HH1, HH2.1 | 0% | 0% | 50% |
| AP3 | Mestdrogen | |||||
| AP3.1 | Droogtunnel met geperforeerde banden | OW 2005.06.V1 | HE1, HE2 | 0% | 0% | 30% |
| AP3.2 | Droogtunnel met geperforeerde metalen platen | OW 2007.09.V1 | HE1, HE2 | 0% | 0% | 55% |
| AP3.3 | Mestdroogsysteem met geperforeerde doek | OW 2001.36.V1 | HE1, HE2, HE4, HE5 | 0% | 0% | 55% |
| AP4 | Uitbroeden eieren en opfokken vleeskuikens | |||||
| AP4.1 | Uitbroeden eieren en opfokken vleeskuikens tot 13 dagen | OW 2009.02.V1 | HE5.4 | 10% | 10% | 10% |
| OW 2009.03.V1 | HE5.5 | 10% | 10% | 10% | ||
| OW 2009.04.V1 | HE5.6 | 10% | 10% | 10% | ||
| OW 2009.15.V1 | HE5.7 | 10% | 10% | 10% | ||
| OW 2017.08.V1 | HE5.8 | 10% | 10% | 10% | ||
| OW 2017.09.V1 | HE5.10 | 0% | 10% | 10% | ||
| OW 2009.08.V1 | HE5.100 | 10% | 10% | 10% | ||
| AP4.2 | Uitbroeden eieren en opfokken vleeskuikens tot 19 dagen | OW 2009.05.V1 | HE5.4 | 15% | 20% | 23% |
| OW 2009.06.V1 | HE5.5 | 10% | 20% | 23% | ||
| OW 2009.07.V1 | HE5.6 | 25% | 20% | 23% | ||
| OW 2009.16.V1 | HE5.7 | 15% | 20% | 23% | ||
| OW 2017.10.V1 | HE5.8 | 10% | 20% | 23% | ||
| OW 2017.11.V1 | HE5.10 | 0% | 20% | 23% | ||
| OW 2009.09.V1 | HE5.100 | 25% | 20% | 23% | ||
| AP100 | Overige technieken pluimvee | |||||
| AP100.1 | Droogfilterwand | OW 2010.29.V1 | HE, HF, HG, HH1, HH2.1 | 0% | 0% | 40% |
| AP100.2 | Strooiselschuif | OW 2017.02.V1 | HE2.3 | 20% | 0% | 20% |
| AP100.3 | Luchtconditioneringsunit | OW 2020.01.V1 | HE, HF, HG, HH1, HH2.1 | 0% | 0% | 80% |
| AP100.4 | Warmtewisselaar; 1–95% reductie PM10 | OW 2021.01.V1 | HE, HF, HG, HH1, HH2.1 | 0% | 0% | 1–95% |
| AP100.5 | Stoffilter met 99% verwijdering PM10 | OW 2021.02.V1 | HE, HF, HG, HH1, HH2.1 | 0% | 0% | 1–95% |
| AP100.6 | Luchtconditioneringsunit met chemische reinigingsstap | OW 2025.01.V1 | HE2, HE4 | 85% | 0% | 55% |
Bijlage VI
Bijlage VI Or
bij de artikelen 4.5, 4.6, tweede lid, 4.7, tweede lid, 6.14, vijfde lid, 8.31, vijfde lid, en 9.3, vierde lid, van deze regeling (aanvullende technieken en reductiepercentages)
Onderdeel van Omgevingsregeling· Ruimtelijke ordening en milieu
Deze tekst geldt sinds 1 oktober 2026
Bewaren kan ook zonder account
Verwijzingen
Houd art. Bijlage VI Or bij de hand
Met een gratis account kun je dit artikel bewaren, tekst markeren en jezelf overhoren. Dat werkt op je laptop en op je telefoon.
- Geen reclame
- Je markeringen blijven van jou
- Werkt op je telefoon