Parkeernormen overige voorzieningen
De tabel hieronder toont de parkeernormen voor overige voorzieningen. Met behulp van deze normen kan de ontwikkelende partij (de aanvrager) de normatieve parkeerbehoefte berekenen. Op basis van het maatwerkkader is een reductie mogelijk op deze normen. De reductiefactor deelauto is bij deze functies niet van toepassing. De overige reductiefactoren zijn wel van toepassing, en kunnen leiden tot een beperkte reductie van maximaal 25 % op de normen.
| **Type voorzieningen | Zone 1a | Zone 1b | Zone 2 | Zone 3 | Zone 4a & b | Zone 5 | Aandeel bezoekers | Eenheid | Opmerking** |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Centrum | Centrum | Schil | Rest beb.kom | Rest beb.kom | Buitengebied | ||||
| gezondheidszorg en (sociale) voorzieningen | |||||||||
| verpleeg- en verzorgingstehuis | 0 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | n.v.t. | 60 % | per wooneenheid | |
| huisartsenpraktijk | 0 | 1,8 | 2,2 | 2,7 | 2,7 | 3,0 | 57 % | per behandelkamer | |
| fysiotherapiepraktijk | 0 | 1,0 | 1,2 | 1,5 | 1,5 | 1,7 | 57 % | per behandelkamer | |
| consultatiebureau | 0 | 1,0 | 1,3 | 1,6 | 1,6 | 1,9 | 50 % | per behandelkamer | |
| gezondheidscentrum | 0 | 1,3 | 1,6 | 1,9 | 1,9 | 2,2 | 55 % | per behandelkamer | |
| consultatiebureau voor ouderen | 0 | 1,2 | 1,5 | 1,8 | 1,8 | 2,2 | 38 % | per behandelkamer | |
| tandartsenpraktijk | 0 | 1,3 | 1,7 | 2,1 | 2,1 | 2,4 | 47 % | per behandelkamer | |
| apotheek | 0 | 2,0 | 2,5 | 2,9 | 2,9 | 3,4 | 45 % | per apotheek | |
| ziekenhuis | 0 | 1,3 | 1,5 | 1,6 | 1,6 | 1,9 | 29 % | per 100 m2 bvo | |
| crematorium | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | 25,1 | 25,1 | 25,1 | 99 % | per gelijktijdige plechtigheid | |
| begraafplaats | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | 26,6 | 26,6 | 26,6 | 97 % | per gelijktijdige plechtigheid | |
| penitentiaire inrichting | 0 | 1,4 | 1,9 | 3,0 | 3,0 | 3,4 | 37 % | per 10 cellen | |
| religiegebouw | 0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | n.v.t. | 100 % | per zitplaats | |
| onderwijs | |||||||||
| kinderdagverblijf | 0 | 0,8 | 1,0 | 1,1 | 1,1 | 1,4 | 0 % | per 100 m2 bvo | excl. Kiss&Ride |
| basisschool | 0 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0 % | per leslokaal | excl. Kiss&Ride |
| middelbare school | 0 | 2,3 | 3,0 | 3,3 | 3,3 | 3,9 | 11 % | per 100 leerlingen | |
| ROC | 0 | 3,2 | 3,8 | 4,2 | 4,2 | 4,9 | 7 % | per 100 leerlingen | |
| hogeschool | 0 | 6,3 | 6,9 | 7,5 | 7,5 | 89 | 72 % | per 100 studenten | |
| universiteit | 0 | 9,7 | 11,5 | 12,7 | 12,7 | 14,8 | 48 % | per 100 studenten | |
| avondonderwijs | 0 | 3,0 | 4,0 | 5,0 | 5,0 | 9,5 | 95 % | per 10 studenten | |
| winkels | |||||||||
| bouwmarkt | n.v.t | n.v.t. | 1,5 | 2,0 | 2,0 | 2,2 | 87 % | per 100 m2 bvo | |
| tuincentrum | n.v.t. | n.v.t. | 2,0 | 2,3 | 2,3 | 2,6 | 89 % | per 100 m2 bvo | incl. buitenruimte |
| groencentrum | n.v.t | n.v.t. | 2,0 | 2,3 | 2,3 | 2,6 | 89 % | per 100 m2 bvo | incl. buitenruimte |
| bruin- en witgoedzaken | 0 | 2,9 | 4,8 | 6,6 | 6,6 | 8,5 | 92 % | per 100 m2 bvo | |
| woonwarenhuis (zeer groot) | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | 4,0 | 4,0 | 4,4 | 95 % | per 100 m2 bvo | > 25.000 m2 bijvoorbeeld IKEA |
| kringloopwinkel | n.v.t. | n.v.t. | 0,9 | 1,4 | 1,4 | 2 | 89 % | per 100 m2 bvo | |
| woonwarenhuis/woonwinkel | 0 | 0,9 | 1,3 | 1,4 | 1,4 | 1,7 | 91 % | per 100 m2 bvo | |
| meubelboulevard/woonboulevard | n.v.t. | n.v.t. | 1,6 | 2 | 2 | n.v.t. | 93 % | per 100 m2 bvo | een verzameling van meerdere, vaak grootschalige detailhandelsvestigingen op korte loopafstand van elkaar, gericht op één gezamenlijk thema |
| winkelboulevard | n.v.t. | n.v.t. | 3,2 | 3,7 | 3,7 | n.v.t. | 94 % | per 100 m2 bvo | een verzameling van meerdere, vaak grootschalige detailhandelsvestigingen op korte loopafstand van elkaar, niet gericht op één gezamenlijk thema |
| outletcentrum | n.v.t. | n.v.t. | 7,8 | 8,6 | 8,6 | 9,4 | 94 % | per 100 m2 bvo | |
| groothandel in levensmiddelen | n.v.t. | n.v.t. | 4,9 | 4,9 | 4,9 | n.v.t. | 80 % | per 100 m2 bvo | bijvoorbeeld Marko, HANOS en Sligro |
| weekmarkt | 0 | 0,15 | 0,15 | 0,15 | 0,15 | n.v.t. | 85 % | per m1 kraam | |
| sport, cultuur en ontspanning | |||||||||
| bowlingcentrum | 0 | 1,1 | 1,7 | 2,3 | 2,3 | 2,3 | 89 % | per baan | |
| biljartcentrum | 0 | 0,6 | 0,8 | 1,1 | 1,1 | 1,5 | 87 % | per tafel | |
| fitnessstudio/sportschool | 0 | 0,9 | 2,9 | 4,2 | 4,2 | 6 | 87 % | per 100 m2 bvo | kleinschalige voorziening (circa 750 m2 bvo) waar voor het overgrote deel alleen gebruik gemaakt wordt van fitnessapparaten |
| fitnesscentrum | 0 | 1,2 | 3,9 | 5,7 | 5,7 | 6,9 | 90 % | per 100 m2 bvo | grotere multifunctionele centra (vaak > 1.500 m2 bvo) die een breed pakket aan activiteiten aanbieden (individueel trainen en groepslessen) |
| dansstsudio | 0 | 1,0 | 3,3 | 4,9 | 4,9 | ,9 | 93 % | per 100 m2 bvo | |
| golfbaan | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | 85,6 | 85,6 | 108,3 | 98 % | per 18 holes | Een 18-holes golfbaan is gemiddeld 60 - 70 ha groot |
| golfoefencentrum | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | 48,7 | 48,7 | 54,2 | 93 % | per centrum | pitch & put; uitgaande van een omvang van 6 ha. |
| sporthal | 0 | 1,2 | 1,8 | 2,4 | 2,4 | 3,2 | 96 % | per 100 m2 bvo | excl. Wedstrijdfunctie |
| sportzaal | 0 | 0,8 | 1,6 | 2,4 | 2,4 | 3,3 | 94 % | per 100 m2 bvo | excl. Wedstrijdfunctie |
| kunstijsbaan (kleiner dan 400 meter) | 0 | 0,9 | 1,1 | 1,4 | 1,4 | 1,8 | 98 % | per 100 m2 bvo | |
| kunstijsbaan (400 meter) | n.v.t. | n.v.t. | 1,8 | 2,1 | 2,1 | 2,5 | 98 % | per 100 m2 bvo | |
| indoorspeeltuin, gemiddeld en kleiner | 0 | 0,4 | 1,2 | 1,9 | 1,9 | 2,6 | 97 % | per 100 m2 bvo | tot 3.500 m2 bvo |
| indoorspeeltuin, groot | 0 | 1,0 | 1,8 | 2,8 | 2,8 | 3,6 | 98 % | per 100 m2 bvo | circa 5.000 m2 bvo |
| indoorspeeltuin, zeer groot | 0 | 2,2 | 3,1 | 4,0 | 4,0 | 4,9 | 98 % | per 100 m2 bvo | > 10.000 m2 bvo |
| tennishal | 0 | 0,2 | 0,3 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 87 % | per 100 m2 bvo | |
| squashhal | 0 | 1,5 | 2,3 | 2,6 | 2,6 | 3,1 | 84 % | per 100 m2 bvo | |
| zwembad overdekt | n.v.t. | n.v.t. | 9,7 | 10,5 | 10,5 | 12,3 | 97 % | per 100 m2 bassin | |
| zwembad openlucht | n.v.t. | n.v.t. | 9,1 | 11,9 | 11,9 | 14,8 | 99 % | per 100 m2 bassin | |
| wellnesscentrum | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | 8,8 | 8,8 | 9,8 | 99 % | per 100 m2 bvo | |
| sauna, hammam | 0 | 2,0 | 4,1 | 6,1 | 6,1 | 6,8 | 99 % | per 100 m2 bvo | |
| bibliotheek | 0 | 0,2 | 0,5 | 0,8 | 0,8 | 97 % | 97 % | per 100 m2 bvo | |
| bioscoop | 0 | 2,2 | 6,9 | 10,0 | 10,0 | 12,7 | 94 % | per 100 m2 bvo | 1 zitplaats is circa 3 m2 bvo |
| filmtheater/filmhuis | 0 | 1,6 | 4,2 | 6,7 | 6,7 | 8,9 | 97 % | per 100 m2 bvo | 1 zitplaats is circa 3 m2 bvo |
| theater/schouwburg | 0 | 5,8 | 6,4 | 8,3 | 8,3 | 10,5 | 87 % | per 100 m2 bvo | 1 zitplaats is circa 3 m2 bvo |
| musicaltheater | 0 | 2,4 | 2,9 | 3,4 | 3,4 | 4,6 | 86 % | per 11 m2 bvo | 1 zitplaats is circa 3 m2 bvo |
| casino | 0 | 5,2 | 5,6 | 6,0 | 6,0 | 7,5 | 86 % | per 100 m2 bvo | |
| volkstuin | n.v.t. | n.v.t. | 1,1 | 1,2 | 1,2 | 1,3 | 100 % | per 10 tuinen | |
| attractie/pretpark | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | 4,0 | 4,0 | 4,0 | 99 % | per hectare netto terrein | |
| dierenpark | n.v.t. | n.v.t. | 4,0 | 4,0 | 4,0 | 4,0 | 99 % | per hectare netto terrein | |
| jachthaven | 0 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 100 % | per ligplaats | |
| manege | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | 0,3 | 90 % | per box | |
| museum | 0 | 0,3 | 0,5 | 0,9 | 0,9 | n.v.t. | 95 % | per 100 m2 bvo | |
| stadion | n.v.t. | 0,0 | 0,04 | 0,04 | 0,04 | n.v.t. | 99 % | per zitplaats | |
| sportveld | n.v.t. | n.v.t. | 13,0 | 13,0 | 13,0 | 13,0 | 95 % | per hectare netto terrein | |
| horeca en (verblijfs)recreatie | |||||||||
| bungalowpark | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | 1,5 | 2,5 | 2 | 91 % | per bungalow | |
| camping | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | 1,1 | 90 % | per standplaats | |
| hotel 1* | 0 | 0,3 | 0,7 | 2,2 | 2,2 | 4,4 | 77 % | per 10 kamers | |
| hotel 2* | 0 | 1,1 | 1,9 | 3,6 | 3,6 | 6,0 | 80 % | per 10 kamers | |
| hotel 3* | 0 | 1,5 | 2,6 | 4,2 | 4,2 | 6,3 | 77 % | per 10 kamers | |
| hotel 4* | 0 | 2,7 | 4,4 | 6,3 | 6,3 | 8,5 | 73 % | per 10 kamers | |
| hotel 5* | 0 | 4,2 | 6,8 | 9,3 | 9,3 | 11,8 | 65 % | per 10 kamers | |
| discotheek | 0 | 4,1 | 10,3 | 16,4 | 16,4 | 18,8 | 99 % | per 100 m2 bvo | |
| café/bar/cafetaria | 0 | 4,0 | 4,0 | 5,0 | 5,0 | n.v.t. | 90 % | per 100 m2 bvo | |
| restaurant | 0 | 8,0 | 8,0 | 12,0 | 12,0 | n.v.t. | 80 % | per 100 m2 bvo | |
| evenementenhal/beursgebouw/congresgebouw | 0 | 3,0 | 4,0 | 5,0 | 5,0 | n.v.t. | 99 % | per 100 m2 bvo | |