BASISBEDRAGEN BOUWKOSTEN BIJ NIEUWBOUW EN UITBREIDING VAN BOUWWERKEN EN GEBOUWEN 2018

In geval er sprake is van een aanvraag voor een omgevingsvergunning voor de activiteit bouwen waarin verschillende gebouwtypen of -functies zijn opgenomen, geldt voor de bouwkosten van de nieuwbouw en / of uitbreiding de som van de bouwkostenberekeningen per gebouwtype of –functie op grond van onderstaande eenheden.

1. Fabrieken, op- en overslag, magazijnen, pakhuizen, garages (nieuwbouw en uitbreidingen)
Basisbedragen per m3 inclusief btw
Tot 750 m³750-1500 m³1500 - 5000 m³5000 – 10000 m³Vanaf 10000 m³
Hoogte tot 5,50 m150130110105100
Hoogte 5,50 m en hoger1301201009590
Open overkappingen (perrons e.d.)7570656050
2. Kantoorgebouwen (nieuwbouw en uitbreidingen)
Basisbedragen per m3 inclusief btw
Tot 750 m³750-1500 m³1500 - 5000 m³5000 – 10000 m³Vanaf 10000 m³
1 tot en met 3 lagen375350340330325
4 tot en met 7 lagen375350325310300
Meer dan 7 lagen375350325310300
3. Winkels (nieuwbouw en uitbreidingen)
Basisbedragen per m3 inclusief btw
Tot 750 m³750-1500 m³1500 - 5000 m³5000 – 10000 m³Vanaf 10000 m³
Winkelcentrum275230210200225
Detailhandel275230210200190
Warenhuis275230200190175
Showroom hoogte tot 5,50 m175160130125110
Showroom hoogte 5,50 m en hoger150140120110100
DHZ hal hoogte tot 5,50 m165140120110100
DHZ hal hoogte 5,50 m en hoger14012510510090
4. Hotels / Motels (nieuwbouw en uitbreidingen)
Basisbedragen per m3 inclusief btw
Tot 750 m³750-1500 m³1500 - 5000 m³5000 – 10000 m³Vanaf 10000 m³
Hotels450450450420360
Motels450425400370320
Legeringgebouwen400375340310270
5. Gymzalen, Sporthallen, stadions, stations (nieuwbouw en uitbreidingen)
Basisbedragen per m3 inclusief btw
Tot 750 m³750-1500 m³1500 - 5000 m³5000 – 10000 m³Vanaf 10000 m³
Gymzaal360350340330280
Stadions36035034033090
Stations (incl. kiosken e.d.)360350340270190
Sporthal360350340300260
Kleedgebouw390350310330290
6. (Brede)Scholen (nieuwbouw en uitbreidingen)
Basisbedragen per m3 inclusief btw
Tot 750 m³750-1500 m³1500 - 5000 m³5000 – 10000 m³Vanaf 10000 m³
Schoolgebouw eenlaags420410400340290
Schoolgebouw tweelaags400390360300260
Schoolgebouw drielaags370350340250220
Schoolgebouw vierlaags360340330330280
Schoolgebouw vijflaags360340320270235
Noodlokalen430420420420420
7. Restaurants, cafés, bars (nieuwbouw en uitbreidingen)
Basisbedragen per m3 inclusief btw
Tot 750 m³750-1500 m³1500 - 5000 m³5000 – 10000 m³Vanaf 10000 m³
Bar / café380360340300285
Cafetaria350335300285280
Restaurant met zalen350340320300260
Restaurant zonder zalen365340305290285
Wegrestaurant390380380355315
8. Woningen plat afgedekt (nieuwbouw)
Basisbedragen per m³ inclusief btw
Vrijstaand350
Geschakeld met sprongen t.o.v. voorgevel (> 1 meter)265
Nagenoeg in rij gebouwd (sprongen t.o.v. voorgevel < 1 meter)260
Recreatiewoning270
9. Woningen met kap (nieuwbouw)
Basisbedragen per m³ inclusief btw
Vrijstaand350
Geschakeld met sprongen t.o.v. voorgevel (> 1 meter)300
Nagenoeg in rij gebouwd (sprongen t.o.v. voorgevel < 1 meter)260
Recreatiewoning240
10. Flats, appartementen e.d. (nieuwbouw)
Basisbedragen per m³ inclusief btw
Flats / appartementen315
Serviceflats330
Urban villa’s370
11. Bijgebouwen (nieuwbouw en uitbreidingen)
Basisbedragen per m³ inclusief btw
Garage vrijstaand steen185
Garage vrijstaand hout165
Garage aangebouwd steen135
Garage aangebouwd hout120
Berging vrijstaand steen215
Berging vrijstaand hout190
Berging aangebouwd steen155
Berging aangebouwd hout135
Carport vrijstaand225
Carport aangebouwd185
Tuinhuis155
12. Uitbreidingen / verbouwingen aan woningen
Basisbedragen per m³ inclusief btw
Van 0 tot 25 m³Van 25 tot 50 m³Van 50 tot 100 m³Vanaf 100 m³
Aanbouw woonruimte met plat dak490470445420
Aanbouw woonruimte met kap565540510480
Dakopbouw600570540510
Basisbedrag per m³ of m´
Serre niet geïsoleerd350 per m³
Serre geïsoleerd520 per m³
Erker geïsoleerd575 per m³
Kelder (uitgraven en onderstromen)460 per m³
Dakkapel1500 (per strekkende meter)
Erfafscheiding100 (per strekkende meter)
13. Bouwwerken in de openbare ruimte (nieuwbouw en uitbreidingen)
Basisbedragen per m³ / m² inclusief btw
Van 0 tot 100 m³Vanaf 100 m³Tot 4 m²Vanaf 4 m²
Bouwwerk (kiosken, e.d.)225200
Informatieborden (o.a.Billboards)10001500
14. Kunstwerken (nieuwbouw beeldende vormgeving)
Basisbedrag per m³ inclusief btw
Tot 2 m³Van 2 tot 5 m³Van 5 tot 10 m³Vanaf 10 m³
Kunstwerken3.500300025002000
15. Gezondheidsdiensten (nieuwbouw en uitbreidingen)
Basisbedragen per m3 inclusief btw
Tot 750 m³750-1500 m³1500 - 5000 m³5000 – 10000 m³Vanaf 10000 m³
Ziekenhuis600600550500450
Gezondheidscentrum350340330310270
Praktijkgebouw375360325310270
Verzorgingstehuis350340325310270
Revalidatiegebouw350340325310270