| AUTO NORMEN
|
| Hoofdcategorie Winkelen en boodschappen | | Eenheid | | Centrum2 Centrum bestaat uit de wijken Binnenstad, Spoorbuurt en Overstad. | | Schil | | Overig | | Aandeel bezoekers
|
| Functie
|
| Bouwmarkt | | per 100 m2 BVO | | 1,5 | | 1,5 | | 2,0 | | 85%
|
| Tuincentrum/Groencentrum | | per 100 m2 BVO3 Incl. buitenruimte | | 2,0 | | 2,0 | | 2,3 | | 90%
|
| Bruin- en witgoedzaken | | per 100 m2 BVO | | 2,0 | | 3,0 | | 6,0 | | 90%
|
| Woonwarenhuis (zeer groot)4 Kengetallen gebaseerd op vestiging van circa 25.000 m2 | | per 100 m2 BVO | | - | | - | | 4,0 | | 95%
|
| Kringloopwinkel | | per 100 m2 BVO | | 0,9 | | 0,9 | | 1,4 | | 90%
|
| Meubelboulevard/woonboulevard | | per 100 m2 BVO | | 2,0 | | 2,0 | | 2,0 | | 95%
|
| Showroom (auto, boten, etc.) | | per 100 m2 BVO | | 1,0 | | 1,2 | | 1,4 | | 35%
|
| Outletcentrum | | per 100 m2 BVO | | 7,8 | | 7,8 | | 8,6 | | 95%
|
| Supermarkt | | per 100 m2 BVO | | 2,0 | | 3,0 | | 4,0 | | 95%
|
| Groothandel in levensmiddelen | | per 100 m2 BVO | | - | | 5,4 | | 5,4 | | 80%
|
| Winkels binnenstad Alkmaar (incl. Overstad) | | per 100 m2 BVO | | 2,0 | | - | | - | | 90%
|
| Wijkwinkelcentrum (De Hoef, de Mare, etc.) | | per 100 m2 BVO | | - | | 2,7 | | 3,5 | | 75%
|
| Wijkwinkelcentrum (gem. grootte) | | per 100 m2 BVO | | 3,3 | | 3,3 | | 4,1 | | 79%
|
| Buurt- of dorpswinkelcentrum | | per 100 m2 BVO | | - | | 2,1 | | 2,7 | | 72%
|
| AUTO NORMEN
|
| Hoofdcategorie Sport, cultuur en ontspanning | | Eenheid | | Centrum | | Schil | | Overig | | Aandeel bezoekers
|
| Functie (maatschappelijk)
|
| Bowlingcentrum | | per baan | | 1,1 | | 1,7 | | 2,3 | | 90%
|
| Biljartcentrum | | per tafel | | 0,6 | | 0,8 | | 1,1 | | 90%
|
| Sportschool/dansstudio | | per 100 m2 BVO | | 1,2 | | 3,3 | | 4,9 | | 90%
|
| Sporthal/sportzaal5 Deze normen zijn voor gemiddeld gebruik van sportactiviteiten. Indien er regelmatig evenementen of andere activiteiten worden georganiseerd, gelden (deels) de normen voor evenementenhal/ beursgebouw/ congresgebouw. | | per 100 m2 BVO | | 1,2 | | 1,7 | | 2,4 | | 95%
|
| Kunstijsbaan (kleiner van 400 meter) | | per 100 m2 BVO | | - | | - | | 1,4 | | 99%
|
| Kunstijsbaan (400 meter) | | per 100 m2 BVO | | - | | - | | 2,1 | | 99%
|
| Indoorspeeltuin (kinderspeelhal) | | per 100 m2 BVO | | 1,0 | | 1,8 | | 2,8 | | 95%
|
| Tennishal | | per 100 m2 BVO | | 0,2 | | 0,3 | | 0,4 | | 85%
|
| Padelhal | | per 100 m2 BVO | | 0,2 | | 0,3 | | 0,6 | | 85%
|
| Squashhal | | per 100 m2 BVO | | 1,5 | | 2,3 | | 2,6 | | 85%
|
| Zwembad overdekt | | per 100 m2 bassin | | - | | 9,7 | | 10,5 | | 95%
|
| Zwembad openlucht | | per 100 m2 bassin | | - | | 9,1 | | 11,9 | | 99%
|
| Wellnesscentrum (thermen, kuurcentrum, beautycentrum) | | per 100 m2 BVO | | n.v.t | | n.v.t | | 8,8 | | 99%
|
| Sauna, hammam | | per 100 m2 BVO | | 2,0 | | 4,1 | | 6,1 | | 99%
|
| Bibliotheek | | per 100 m2 BVO | | 0,2 | | 0,5 | | 0,8 | | 95%
|
| Bioscoop/filmhuis6 1 zitplaats is circa 3 m2 BVO. Er is een overlap tussen twee voorstellingen (resp. + 40%/+20%). De normen zijn gebaseerd op de drukste voorstelling op de drukste dag van de drukste maand | | per zitplaats | | 0,05 | | 0,10 | | 0,25 | | 95%
|
| Theater/schouwburg7 100 zitplaatsen is 300 m2 BVO. | | per 100 m2 BVO | | 5,8 | | 6,4 | | 8,3 | | 85%
|
| Casino | | per 100 m2 BVO | | 5,2 | | 5,6 | | 6,0 | | 85%
|
| Buurt- of wijkcentrum | | per 100 m2 BVO | | 2,0 | | 2,5 | | 3,0 | | 90%
|
| AUTO NORMEN
|
| Hoofdcategorie Sport, cultuur en ontspanning (vervolg) | | Eenheid | | Centrum | | Schil | | Overig | | Aandeelbezoekers
|
| Functie (maatschappelijk)
|
| Volkstuin | | per 10 tuinen | | - | | 1,1 | | 1,2 | | 100%
|
| Jachthaven8 Van deze functie zijn alleen globale parkeernormen gegeven. Bij het toepassen van deze parkeernormen kan men onderbouwd en in overleg met de gemeente afwijken van de norm. | | per ligplaats | | 0,5 | | 0,5 | | 0,5 | | 99%
|
| Manege (paardenhouderij)6 | | per box | | - | | - | | 0,3 | | 90%
|
| Museum6 | | per 100 m2 BVO | | 0,3 | | 0,5 | | 0,9 | | 95%
|
| Sportveld6 | | per ha. netto9 Exclusief kantine, kleedruimte, oefenveldje en toiletten. terrein | | 13,0 | | 13,0 | | 13,0 | | 95%
|
| Hoofdcategorie Horeca en (verblijfs)recreatie | | Eenheid | | Centrum | | Schil | | Overig | | Aandeel bezoekers
|
| Functie
|
| Bungalowpark (huisjescomplex) | | per bungalow | | - | | - | | 1,5 | | 90%
|
| Camping (kampeerterrein) | | per standplaats10 Exclusief 10% voor bezoekers van de campinggasten | | - | | - | | 1,1 | | 90%
|
| Hotel (1 t/m 3 sterren) | | per 10 kamers | | 1,5 | | 2,0 | | 4,0 | | 80%
|
| Hotel (4 of 5 sterren) | | per 10 kamers | | 3,0 | | 4,0 | | 8,0 | | 70%
|
| Discotheek | | per 100 m2 BVO | | 4,0 | | 8,0 | | 16,4 | | 99%
|
| Café/bar/cafetaria/lunchroom | | per 100 m2 BVO | | 2,0 | | 4,0 | | 5,0 | | 90%
|
| Restaurant (binnenstad) | | per 100 m2 BVO | | 2,0 | | - | | - | | 80%
|
| Restaurant (overig) | | per 100 m2 BVO | | 4,0 | | 6,0 | | 10,0 | | 80%
|
| Evenementenhal/beursgebouw/ congresgebouw | | per 100 m2 BVO | | 3,0 | | 4,0 | | 5,0 | | 99%
|
| AUTO NORMEN
|
| Hoofdcategorie Gezondheid en (sociale) voorzieningen | | Eenheid | | Centrum | | Schil | | Overig | | Aandeel bezoekers
|
| Functie (maatschappelijk)
|
| Religiegebouw11 Van deze functie zijn alleen globale parkeernormen gegeven. Bij het toepassen van deze parkeernormen kan men onderbouwd en in overleg met de gemeente afwijken van de norm. | | per zitplaats | | 0,1 | | 0,1 | | 0,1 | | 99%
|
| Apotheek | | per 100 m2 BVO | | 2,0 | | 2,5 | | 2,9 | | 45%
|
| Tandartsenpraktijk of tandartsencentrum | | per behandelkamer | | 1,3 | | 1,7 | | 2,1 | | 50%
|
| Huisartsenpraktijk of huisartsencentrum | | per behandelkamer | | 1,8 | | 2,2 | | 2,7 | | 60%
|
| Fysiotherapiepraktijk of fysiotherapiecentrum | | per behandelkamer | | 1,0 | | 1,2 | | 1,5 | | 60%
|
| Consultatiebureau | | per behandelkamer | | 1,0 | | 1,3 | | 1,6 | | 50%
|
| Consultatiebureau voor ouderen | | per behandelkamer | | 1,2 | | 1,5 | | 1,8 | | 40%
|
| Gezondheidscentrum | | per behandelkamer | | 1,3 | | 1,6 | | 1,9 | | 55%
|
| Ziekenhuis (gemiddelde grootte)
|
| Bezoekers van klinische patiënten | | per 10 bedden | | 2,5 | | 2,5 | | 2,5 | | 100%
|
| Bezoekers/ patiënten voor dagverpleging of deeltijdbehandeling | | per 1200 bezoekers/jaar | | 1,0 | | 1,0 | | 1,0 | | 80%
|
| Medewerkers (reguliere functie) | | per 10 formatieplaatsen | | 2,5 | | 2,5 | | 2,5 | | 0%
|
| Verpleeg- en verzorgingstehuis12 Definitie verpleeg-, verzorgingstehuis: Zorgplaatsen waarbij de (bejaarde) bewoners niet meer geheel zelfstandig kunnen wonen en gehele of gedeeltelijke verzorging nodig hebben. Te denken valt dan aan de bewoners van een bejaardenhuis/verzorgingshuis/verpleeghuis. Hier zijn alleen parkeerplaatsen nodig voor het opvangen van bezoek en personeel.13 Voor zorginstellingen geldt dat, afhankelijk van de gradatie van hulpbehoevendheid, het autobezit en -gebruik hoger of lager kan zijn. Een gradatie is bijvoorbeeld de CIZ zorgindicatie. Het eigen autobezit neemt af naarmate de bewoner een hogere zorgindicatie heeft. De norm is een vertrekpunt. Men kan gemotiveerd en in overleg met de gemeente afwijken van de norm. | | per wooneenheid | | 0,5 | | 0,5 | | 0,5 | | 60%
|
| Penitentiaire inrichting | | per 10 cellen | | 1,4 | | 1,9 | | 3,0 | | 40%
|
| Crematorium | | per gelijktijdige plechtigheid | | - | | - | | 25,0 | | 99%
|
| Begraafplaats | | - | | - | | 26,0 | | 95%
|
| AUTO NORMEN
|
| Hoofdcategorie Onderwijs | | Eenheid | | Centrum | | Schil | | Overig | | Aandeel bezoekers
|
| Functie (maatschappelijk)
|
| Kinderdagverblijf (crèche) | | per 100 m2 BVO14 Exclusief kiss and ride plaatsen voor het afzetten van leerlingen. | | 0,8 | | 1,0 | | 1,1 | | 0%
|
| Basisschool | | per leslokaal12 | | 0,5 | | 0,5 | | 0,5 | | 10%
|
| Kiss & Ride15 Het CROW biedt rekenregels ten behoeve van een inschatting van de parkeerbehoefte voor Kiss & Ride. Deze rekenmethode, waarbij met behulp van diverse parameters de parkeervraag wordt bepaald, wordt doorgaans als lastig ervaren. Alkmaar kiest ervoor om, afgeleid van de uitkomst van de rekenexercitie van het CROW, hiervoor een norm als uitgangspunt op te nemen. | | per 100 leerlingen | | 5,5 | | 5,5 | | 5,5 | | 100%
|
| Middelbare school16 Bezoekers zijn leerlingen/ studenten | | per 100 leerlingen | | 2,3 | | 3,0 | | 3,3 | | 10%
|
| ROC14 | | per 100 leerlingen | | 3,2 | | 3,8 | | 4,2 | | 10%
|
| Hoger onderwijs14 | | per 100 leerlingen | | 6,3 | | 6,9 | | 7,5 | | 70%
|
| Avondonderwijs14 | | per 10 studenten | | 3,0 | | 4,0 | | 5,0 | | 95%
|
| Hoofdcategorie Wonen | | Eenheid | | A Binnenstad & Spoorbuurt | | B Schil | | C Bebouwde kom stad Alkmaar | | D Dorpen en overig | | Aandeel bezoekers
|
| Functie
|
| Woning groot (> 125 BVO)17 BVO wordt berekend zoals gebruikelijk is in de bouwsector, volgens de NEN 2580. | | per woning | | 1,1 | | 1,5 | | 1,7 | | 2,2 | | 0,3
|
| Woning (100 - 125 m2 BVO)17 | | per woning | | 0,9 | | 1,3 | | 1,5 | | 1,9 | | 0,3
|
| Woning (75 - 100 m2 BVO)17 | | per woning | | 0,8 | | 1,1 | | 1,3 | | 1,6 | | 0,3
|
| Woning klein (45 - 75 m2 BVO)17 | | per woning | | 0,6 | | 0,9 | | 1,0 | | 1,2 | | 0,3
|
| Woning klein (< 45 m2 BVO)17 | | per woning | | 0,4 | | 0,4 | | 0,4 | | 0,5 | | 0,2
|
| Serviceflat, aanleunwoning18 Definitie aanleunwoning/serviceflat: Zelfstandige woonruimte voor ouderen of (licht) verstandelijk gehandicapten met een fysieke of organisatorische relatie met een zorginstelling. De parkeerplaatsen zijn vooral voor het bezoek. Voor zorginstellingen geldt dat, afhankelijk van de gradatie van hulpbehoevendheid, het autobezit en -gebruik van de bewoners zelf hoger of lager kan zijn. Een gradatie is bijvoorbeeld de CIZ zorgindicatie. Het eigen autobezit neemt af naarmate de bewoner een hogere zorgindicatie heeft. , kamer voor niet-zelfstandigen, studentenkamer | | per woning | | 0,4 | | 0,6 | | 0,7 | | 0,8 | | 0,3
|
| Hoofdcategorie Werken19 Onder ‘bedrijf/ industrie’ worden verstaan arbeidsintensieve/ bezoekersextensieve bedrijven, zoals industrie, een laboratorium en een werkplaats. Men spreekt van een ‘groothandel’ wanneer de bezoekers geen consumenten zijn. Onder ‘opslag’ worden verstaan arbeidsextensieve/ bezoekersextensieve bedrijven als een loods, een opslag en een transportbedrijf. | | Kantoren (per 100 m2 BVO) | | Bedrijf/ Industrie (per 100 m2 BVO) | | Groothandel (per 100 m2 BVO) | | Opslag (per 100 m2 BVO)
|
| Locatie | | bez. | | bez. | | bez. | | bez.
|
| Beverkoog | | 2,0 | | 15% | | 1,2 | | 5% | | 1,0 | | 20% | | 0,7 | | 5%
|
| Bergermeer | | 1,7 | | 15% | | 1,0 | | 5% | | 0,8 | | 20% | | 0,6 | | 5%
|
| Binnenstad-west | | 1,2 | | 15% | | 0,7 | | 5% | | 0,6 | | 20% | | 0,4 | | 5%
|
| Binnenstad-oost | | 1,3 | | 15% | | 0,8 | | 5% | | 0,7 | | 20% | | 0,4 | | 5%
|
| Boekelermeer-zuid | | 2,2 | | 15% | | 1,3 | | 5% | | 1,1 | | 20% | | 0,7 | | 5%
|
| Boekelermeer-noord (incl. stadion) | | 1,9 | | 15% | | 1,1 | | 5% | | 1,0 | | 20% | | 0,6 | | 5%
|
| Nollenoor | | 1,9 | | 15% | | 1,1 | | 5% | | 1,0 | | 20% | | 0,6 | | 5%
|
| Oudorp | | 1,9 | | 15% | | 1,1 | | 5% | | 1,0 | | 20% | | 0,6 | | 5%
|
| Overdie | | 1,9 | | 15% | | 1,1 | | 5% | | 1,0 | | 20% | | 0,6 | | 5%
|
| Overstad-Kanaal | | 1,2 | | 15% | | 0,7 | | 5% | | 0,6 | | 20% | | 0,4 | | 5%
|
| Overstad rest | | 1,6 | | 15% | | 0,9 | | 5% | | 0,8 | | 20% | | 0,5 | | 5%
|
| RWZI | | 1,7 | | 15% | | 1,0 | | 5% | | 0,8 | | 20% | | 0,6 | | 5%
|
| Schil | | 1,4 | | 15% | | 0,8 | | 5% | | 0,7 | | 20% | | 0,5 | | 5%
|
| Station | | 1,2 | | 15% | | 0,7 | | 5% | | 0,6 | | 20% | | 0,4 | | 5%
|
| Station Noord | | 1,4 | | 15% | | 0,8 | | 5% | | 0,7 | | 20% | | 0,5 | | 5%
|
| Viaansemolen | | 1,7 | | 15% | | 1,0 | | 5% | | 0,8 | | 20% | | 0,6 | | 5%
|
| Olympiapark | | 1,7 | | 15% | | 1,0 | | 5% | | 0,8 | | 20% | | 0,6 | | 5%
|
| Overige locaties | | 2,4 | | 15% | | 1,4 | | 5% | | 1,2 | | 20% | | 0,8 | | 5%
|