| 2023 Stadsdeel | wijk | *Gemelde nachten | ** percentage huishoudens in een wijk met ‘een beetje’ of ‘veel’ overlast | *** aantal gemelde nachten per 100 woningen in de wijk | ****Toeristische draagkrachtOD - Onder druk KW - Kwetsbaar V - Voldoende G - Goed | Opmerkingen | 2024 Stadsdeel | Wijk | *Gemelde nachten |
| Centrum | Burgwallen-Nieuwe Zijde | 824 | 38 | 26 | OD | Centrum | Burgwallen-Nieuwe Zijde | 896 | |
| Burgwallen-Oude Zijde | 224 | 53 | 7 | OD | Burgwallen-Oude Zijde | 391 | |||
| De Weteringschans | 1813 | 40 | 37 | KW | De Weteringschans | 1838 | |||
| Grachtengordel-West | 811 | 39 | 18 | KW | Grachtengordel-West | 866 | |||
| Grachtengordel-Zuid | 612 | 37 | 16 | OD | Grachtengordel-Zuid | 820 | |||
| Haarlemmerbuurt | 958 | 34 | 16 | KW | Haarlemmerbuurt | 837 | |||
| Jordaan | 3854 | 42 | 28 | KW | Jordaan | 4327 | |||
| Nieuwmarkt/Lastage | 1283 | 36 | 20 | OD | Nieuwmarkt/Lastage | 1361 | |||
| Oostelijke Eilanden/Kadijken | 786 | 18 | 10 | V | Oostelijke Eilanden/Kadijken | 887 | |||
| Weesperbuurt/Plantage | 1108 | 31 | 23 | KW | Weesperbuurt/Plantage | 939 | |||
| Totaal Centrum | 12273 | Totaal Centrum | 13162 | ||||||
| Nieuw-West | De Aker | 110 | Te weinig respondenten | 2 | V | In Wia zijn de Aker, Lutkemeer/Ookmeer samengevoegde wijk | Nieuw-West | De Aker | 87 |
| De Punt | 85 | 19 | 3 | V | De Punt | 84 | |||
| Geuzenveld | 80 | 15 | 1 | V | Geuzenveld | 58 | |||
| Osdorp-Midden | 100 | 19 | 3 | V | Osdorp-Midden | 158 | |||
| Osdorp-Oost | 87 | 19 | 1 | V | Osdorp-Oost | 105 | |||
| Overtoomse Veld | 395 | 16 | 6 | V | Overtoomse Veld | 366 | |||
| Sloten/Nieuw-Sloten | 131 | 9 | 2 | G | Sloten/Nieuw-Sloten | 137 | |||
| Sloterdijk Nieuw-West | 0 | 12 | 0 | V | Sloterdijk Nieuw-West | 11 | |||
| Slotermeer-Noordoost | 210 | 13 | 5 | V | Slotermeer-Noordoost | 314 | |||
| Slotermeer-West | 0 | 9 | 0 | V | Slotermeer-West | 22 | |||
| Slotermeer-Zuidoost | 305 | 17 | 9 | V | Slotermeer-Zuidoost | 345 | |||
| Slotervaart-Noord | 170 | 9 | 5 | V | Slotervaart-Noord | 211 | |||
| Slotervaart-Zuid | 392 | 7 | 7 | V | Slotervaart-Zuid | 419 | |||
| Westlandgracht | 427 | 12 | 5 | V | Westlandgracht | 294 | |||
| Totaal Nieuw-West | 2492 | Totaal Nieuw-West | 2611 | ||||||
| 2023 Stadsdeel | wijk | *Gemelde nachten | ** percentage huishoudens in een wijk met ‘een beetje’ of ‘veel’ overlast | *** aantal gemelde nachten per 100 woningen in de wijk | ****Toeristische draagkrachtOD - Onder druk KW - Kwetsbaar V - Voldoende G - Goed | Opmerkingen | 2024 Stadsdeel | Wijk | *Gemelde nachten |
| Noord | Banne Buiksloot | 455 | 13 | 7 | V | Noord | Banne Buiksloot | 399 | |
| Buikslotermeer | 111 | 26 | 2 | V | Buikslotermeer | 107 | |||
| Elzenhagen | 176 | 14 | 6 | V | Elzenhagen | 147 | |||
| IJplein/Vogelbuurt | 459 | 18 | 11 | V | IJplein/Vogelbuurt | 561 | |||
| Kadoelen | 266 | 4 | 19 | G | Kadoelen | 366 | |||
| Nieuwendammerdijk/Buiksloterdijk | 346 | Te weinig respondenten | 54 | V | In Wia zijn Noordelijke IJ-oevers-Oost, Nieuwendammerdijk/Buiksloterdijk en Waterland samengevoegd | Nieuwendammerdijk/Buiksloterdijk | 328 | ||
| Noordelijke IJ-oevers-West | 652 | 16 | 11 | V | Noordelijke IJ-oevers-West | 806 | |||
| Oostzanerwerf | 303 | 16 | 8 | G | Oostzanerwerf | 231 | |||
| Tuindorp Buiksloot | 41 | Te weinig respondenten | 4 | G | In Wia zijn Tuindorp Buiksloot en Tuindorp Nieuwendam samengevoegd | Tuindorp Buiksloot | 109 | ||
| Tuindorp Nieuwendam | 148 | Te weinig respondenten | 8 | G | In Wia zijn Tuindorp Buiksloot en Tuindorp Nieuwendam samengevoegd | Tuindorp Nieuwendam | 234 | ||
| Tuindorp Oostzaan | 649 | 8 | 12 | G | Tuindorp Oostzaan | 759 | |||
| Volewijck | 920 | 9 | 18 | V | Volewijck | 881 | |||
| Waterland | 169 | Te weinig respondenten | 17 | G | In wia zijn Noordelijke IJ-oevers-Oost, Nieuwendammerdijk/Buiksloterdijk en Waterland samengevoegd | Waterland | 95 | ||
| Waterlandpleinbuurt | 280 | 9 | 5 | V | Waterlandpleinbuurt | 261 | |||
| Totaal Noord | 4975 | Totaal Noord | 5284 | ||||||
| 2023 Stadsdeel | wijk | *Gemelde nachten | ** percentage huishoudens in een wijk met ‘een beetje’ of ‘veel’ overlast | *** aantal gemelde nachten per 100 woningen in de wijk | ****Toeristische draagkrachtOD - Onder druk KW - Kwetsbaar V - Voldoende G - Goed | Opmerkingen | 2024 Stadsdeel | Wijk | *Gemelde nachten |
| Oost | Betondorp | 71 | 9 | 3 | G | Oost | Betondorp | 44 | |
| Dapperbuurt | 1579 | 22 | 28 | KW | Dapperbuurt | 1540 | |||
| Frankendael | 397 | 10 | 6 | G | Frankendael | 422 | |||
| IJburg-Oost | 70 | Te weinig respondenten | 20 | G | In Wia zijn IJburg-Oost en IJburg-Zuid samengevoegd | IJburg-Oost | 37 | ||
| IJburg-West | 700 | 23 | 10 | G | IJburg-West | 579 | |||
| IJburg-Zuid | 178 | Te weinig respondenten | 6 | G | In Wia zijn IJburg-Oost en IJburg-Zuid samengevoegd | IJburg-Zuid | 229 | ||
| Indische Buurt-Oost | 716 | 13 | 14 | G | Indische Buurt-Oost | 716 | |||
| Indische Buurt-West | 1755 | 16 | 26 | V | Indische Buurt-West | 1713 | |||
| Middenmeer | 749 | 16 | 9 | G | Middenmeer | 606 | |||
| Omval/Overamstel | 389 | 11 | 11 | G | Omval/Overamstel | 320 | |||
| Oostelijk Havengebied | 699 | 18 | 7 | V | Oostelijk Havengebied | 640 | |||
| Oosterparkbuurt | 1370 | 25 | 21 | OD | Oosterparkbuurt | 1521 | |||
| Transvaalbuurt | 766 | 17 | 16 | V | Transvaalbuurt | 865 | |||
| Weesperzijde | 1097 | 18 | 35 | V | Weesperzijde | 1209 | |||
| Zeeburgereiland/Bovendiep | 140 | 11 | 4 | G | Zeeburgereiland/Bovendiep | 156 | |||
| Totaal Oost | 10676 | Totaal Oost | 10597 | ||||||
| Weesp | Aetsveld/Oostelijke Vechtoever | 14 | 8 | 1 | G | Weesp | Aetsveld/Oostelijke Vechtoever | 33 | |
| Bloemendalerpolder | 48 | 0 | 3 | G | Bloemendalerpolder | 36 | |||
| Driemond | 7 | 4 | 1 | G | Driemond | 7 | |||
| Weesp Binnenstad/Zuid | 90 | 8 | 3 | V | Weesp Binnenstad/Zuid | 78 | |||
| Weesp-Noordwest | 2 | 12 | 0 | G | Weesp-Noordwest | 4 | |||
| Totaal Weesp | 161 | Totaal Weesp | 158 | ||||||
| 2023 Stadsdeel | wijk | *Gemelde nachten | ** percentage huishoudens in een wijk met ‘een beetje’ of ‘veel’ overlast | *** aantal gemelde nachten per 100 woningen in de wijk | ****Toeristische draagkrachtOD - Onder druk KW - Kwetsbaar V - Voldoende G - Goed | Opmerkingen | 2024 Stadsdeel | Wijk | *Gemelde nachten |
| West | Bellamybuurt | 1827 | 20 | 46 | V | West | Bellamybuurt | 1527 | |
| Centrale Markt | 207 | 20 | 16 | G | Centrale Markt | 117 | |||
| Chassébuurt | 1551 | 22 | 50 | V | Chassébuurt | 1279 | |||
| Da Costabuurt | 1396 | 30 | 50 | V | Da Costabuurt | 1378 | |||
| De Kolenkit | 552 | 16 | 9 | V | De Kolenkit | 665 | |||
| Erasmuspark | 1054 | 14 | 33 | V | Erasmuspark | 947 | |||
| Frederik Hendrikbuurt | 1661 | Te weinig respondenten | 32 | V | Frederik Hendrikbuurt | 1761 | |||
| Geuzenbuurt | 1153 | 17 | 30 | G | Geuzenbuurt | 928 | |||
| Helmersbuurt | 1772 | Te weinig respondenten | 39 | V | In Wia zijn Helmersbuurt en Vondelparkbuurt samengevoegd | Helmersbuurt | 2056 | ||
| Hoofdweg e.o. | 1367 | 15 | 23 | V | Hoofdweg e.o. | 1614 | |||
| Houthavens | 129 | 17 | 5 | G | Houthavens | 169 | |||
| Landlust | 2432 | Te weinig respondenten | 24 | V | Landlust | 2288 | |||
| Overtoomse Sluis | 1457 | 23 | 31 | V | Overtoomse Sluis | 1833 | |||
| Sloterdijk-West | 39 | - | 12 | V | Geen wijk in Wia, te weinig woningen | Sloterdijk-West | 0 | ||
| Spaarndammerbuurt/Zeeheldenbuurt | 1611 | 17 | 25 | V | In Wia net andere gebiedsindeling Houthavens (Havens-West;Coenhaven/Minervahaven) | Spaarndammerbuurt/Zeeheldenbuurt | 1499 | ||
| Staatsliedenbuurt | 2520 | 20 | 30 | V | Staatsliedenbuurt | 2643 | |||
| Van Galenbuurt | 866 | 21 | 26 | V | Van Galenbuurt | 947 | |||
| Van Lennepbuurt | 1996 | 30 | 44 | V | Van Lennepbuurt | 1892 | |||
| Vondelparkbuurt | 159 | Te weinig respondenten | 16 | KW | In Wia zijn Helmersbuurt en Vondelparkbuurt samengevoegd | Vondelparkbuurt | 189 | ||
| Westindische Buurt | 1337 | 12 | 36 | G | Westindische Buurt | 1265 | |||
| Totaal West | 25086 | Totaal West | 24997 | ||||||
| 2023 Stadsdeel | wijk | *Gemelde nachten | ** percentage huishoudens in een wijk met ‘een beetje’ of ‘veel’ overlast | *** aantal gemelde nachten per 100 woningen in de wijk | ****Toeristische draagkrachtOD - Onder druk KW - Kwetsbaar V - Voldoende G - Goed | Opmerkingen | 2024 Stadsdeel | Wijk | *Gemelde nachten |
| Zuid | Apollobuurt | 419 | 12 | 11 | V | Zuid | Apollobuurt | 195 | |
| Buitenveldert-Oost | 110 | 12 | 2 | G | Buitenveldert-Oost | 88 | |||
| Buitenveldert-West | 222 | 12 | 3 | V | Buitenveldert-West | 340 | |||
| Hoofddorppleinbuurt | 1332 | 18 | 20 | V | Hoofddorppleinbuurt | 1591 | |||
| IJselbuurt | 495 | 10 | 16 | V | IJselbuurt | 350 | |||
| Museumkwartier | 1011 | 21 | 14 | V | Museumkwartier | 1111 | |||
| Nieuwe Pijp | 3117 | 30 | 37 | KW | Nieuwe Pijp | 2946 | |||
| Oude Pijp | 3517 | 36 | 36 | KW | Oude Pijp | 3347 | |||
| Prinses Irenebuurt e.o. | 99 | Te weinig respondenten | 13 | G | In Wia met Zuidas samengevoegd | Prinses Irenebuurt e.o. | 77 | ||
| Rijnbuurt | 867 | 17 | 16 | G | Rijnbuurt | 731 | |||
| Scheldebuurt | 1409 | 15 | 17 | V | Scheldebuurt | 1474 | |||
| Schinkelbuurt | 565 | 14 | 23 | G | Schinkelbuurt | 562 | |||
| Stadionbuurt | 567 | 12 | 8 | V | Stadionbuurt | 633 | |||
| Willemspark | 448 | 13 | 15 | G | Willemspark | 405 | |||
| Zuid Pijp | 955 | 14 | 20 | G | Zuid Pijp | 913 | |||
| Zuidas | 29 | Te weinig respondenten | 1 | V | In Wia met Prinses Irenebuurt e.o. samengevoegd | Zuidas | 42 | ||
| Totaal Zuid | 15162 | Totaal Zuid | 14805 | ||||||
| Zuidoost | Amstel III/Bullewijk | 0 | 7 | 0 | geen gegevens | Zuidoost | Amstel III/Bullewijk | 0 | |
| Amsterdamse Poort e.o. | 48 | 14 | 1 | V | Amsterdamse Poort e.o. | 51 | |||
| Bijlmermuseum | 41 | 12 | 1 | V | Bijlmermuseum | 32 | |||
| Ganzenhoef e.o. | 22 | 12 | 1 | V | Ganzenhoef e.o. | 7 | |||
| Geerdinkhof/Kantershof | 176 | 14 | 5 | V | Geerdinkhof/Kantershof | 123 | |||
| Gein | 118 | 12 | 2 | V | Gein | 139 | |||
| H-buurt | 54 | 12 | 1 | V | H-buurt | 50 | |||
| Holendrecht | 87 | 11 | 2 | V | Holendrecht | 120 | |||
| K-buurt | 70 | 12 | 2 | V | K-buurt | 107 | |||
| Nellestein | 19 | 12 | 1 | V | Nellestein | 34 | |||
| Reigersbos | 75 | 10 | 2 | V | Reigersbos | 31 | |||
| Venserpolder | 188 | 22 | 4 | V | Venserpolder | 233 | |||
| Totaal Zuidoost | 898 | Totaal Zuidoost | 927 | ||||||
| Totaal gehele stad | 71723 | Totaal gehele stad | 72541 | ||||||
| Toelichting | |||||||||
| WIA: | toeristische draagkracht: | Bronnen: | |||||||
| * Voor het Wonen in Amsterdam (WIA) onderzoek worden sommige wijken samengevoegd. Dat wordt gedaan om ervoor te zorgen dat er een representatieve steekproef getrokken kan worden. * In de wijken waar te weinig respons is (<20 personen) kunnen we geen uitspraken kunnen doen op wijkniveau. | Classificaties toeristische draagkracht: | *Registratiesysteem Toeristische Verhuur | |||||||
| Onder druk | Zeer hoge toeristische druk, ongunstige leefbaarheid | **Wonen in Amsterdam Onderzoek (2023) | |||||||
| Kwetsbaar | Hoog/ zeer hoge toeristische druk, matige leefbaarheid | ***Dashboard Onderzoek & Statistiek. Uitgedraaid op 16-01-2025 | |||||||
| Voldoende | Hoog/ zeer hoge toeristische druk, gunstige leefbaarheid of Gemiddelde / Lage toeristische druk, ongunstige leefbaarheid | ****Toeristische draagkracht van wijken (2023) | |||||||
| Goed | Lage toeristische druk, gunstige leefbaarheid | ||||||||
Bijlage:
Bijlage: Beleidsregel escalatieladder vakantieverhuur Amsterdam
wijk cijfers grenswaarden vakantieverhuur 2023 en gemeelde nachten 2024
Onderdeel van Beleidsregel escalatieladder vakantieverhuur Amsterdam
Bewaren kan ook zonder account
Houd art. Bijlage: bij de hand
Met een gratis account kun je dit artikel bewaren, tekst markeren en jezelf overhoren. Dat werkt op je laptop en op je telefoon.
- Geen reclame
- Je markeringen blijven van jou
- Werkt op je telefoon