Parkeernormen wonen

Woning (per woning)CentrumRest bebouwde komBuitengebied
Koop, vrijstaand1,62,052,3
Koop, twee-onder-een-kap1,51,952,1
Koop, tussen/hoek1,31,852,0
Koop, appartement, > 100 m2 bvo1,41,852,0
Koop, appartement, 75 - 100 m2 bvo1,21,451,6
Koop, appartement, < 75 m2 bvo1,11,451,5
Huur, vrije sector1,11,451,6
Huur, sociale huur0,91,251,3
Huur, appartement, vrije sector, > 100 m2 bvo1,11,451,5
Huur, appartement, vrije sector, 75 - 100 m2 bvo0,81,151,2
Huur, appartement, vrije sector, < 75 m2 bvo0,71,051,1
Huur, appartement, sociale huur, > 100 m2 bvo0,81,151,2
Huur, appartement, sociale huur, 75-100 m2 bvo0,71,051,1
Huur, appartement, sociale huur, < 75 m2 bvo0,60,951
Huur, appartement, sociale huur of vrije sector,< 50 m2 bvo0,40,650,7
Kamerverhuur, niet-zelfstandig, (bijvoorbeeld studenten, arbeidsmigranten, per kamer)0,40,650,7
Aanleunwoning, serviceflat (zelfstandige woning met beperkte zorgvoorzieningen)0,850,951,1
Kleine eenpersoonswoning (Tiny house, meestal grondgebonden)0,350,550,6
Bezoekersaandeel (al verwerkt in parkeernorm)0,10,150,2

Tabel 5: parkeernormen hoofdgroep ‘wonen’

Parkeernormen werken

Functie2Tenzij anders aangegeven geldt de norm per 100 m2 bvoCentrumRest bebouwde komBuitengebiedAandeel bezoekers
Kantoor (zonder baliefunctie)1,62,12,65%
Commerciële dienstverlening (kantoor met baliefunctie2,12,93,620%
Bedrijf arbeidsintensief/ bezoekersextensief (industrie, laboratorium, werkplaats)1,62,42,45%
Bedrijf arbeidsextensief/ bezoekersextensief (loods, opslag, transportbedrijf)0,71,11,15%
Bedrijfsverzamelgebouw1,31,92,0-
Opslagruimte (particulier) (per vestiging)n.v.t.10,010,0-

Tabel 6: parkeernormen hoofdgroep 'werken'

Parkeernormen winkelen en boodschappen

Functie3Tenzij anders aangegeven geldt de norm per 100 m2 bvoCentrumRest bebouwde komBuitengebiedAandeel bezoekers
Buurtsupermarkt1,93,5n.v.t.89%
Fullservice-supermarkt3,45,2n.v.t.93%
Grote supermarkt6,07,7n.v.t.84%
Groothandel specialistn.v.t.5,9n.v.t.80%
Groothandel algemeenn.v.t.6,4n.v.t.80%
Winkelgebied2,0n.v.t.n.v.t.85%
Buurt-/dorps-(winkel)centrumn.v.t.3,7n.v.t.72%
Kringloopwinkeln.v.t.1,92,389%
Bruin- en witgoedzaken4,07,99,392%
Woonwarenhuis/ woonwinkel1,31,92,091%
Meubelboulevardn.v.t.2,4n.v.t.93%
Winkelboulevardn.v.t.4,2n.v.t.94%
Outletcentrumn.v.t.10,110,494%
Bouwmarktn.v.t.2,42,587%
Tuincentrumn.v.t.2,62,989%
Groencentrumn.v.t.2,62,989%

Tabel 7: parkeernormen hoofdgroep 'winkelen en boodschappen'

Parkeernormen sport, cultuur en ontspanning

Functie4Tenzij anders aangegeven geldt de norm per 100 m2 bvoCentrumRest bebouwde komBuitengebiedAandeel bezoekers
Bibliotheek0,51,21,497%
Museum0,61,1n.v.t.95%
Bioscoop3,211,213,794%
Filmtheater/ filmhuis2,67,99,997%
Theater/ schouwburg7,49,81287%
Musicaltheater2,94,05,186%
Casino5,76,58,086%
Bowlingcentrum (per bowlingbaan)1,62,82,889%
Biljart-/ snookercentrum (per tafel)0,91,41,887%
Dansstudio1,65,57,493%
Fitnessstudio/sportschool1,44,86,587%
Fitnesscentrum1,76,37,490%
Wellnesscentrumn.v.t.9,310,399%
Sauna, Hammam2,56,77,399%
Sporthal1,62,93,596%
Sportzaal1,22,83,694%
Tennishal0,30,50,587%
Padelhal0,40,70,787%
Squashhal1,62,73,284%
Zwembad overdekt (per 100 m2 bassin)n.v.t.11,513,397%
Zwembad openlucht (per 100 m2 bassin)n.v.t.12,915,899%
Zwemparadijs (per 100 m2 bassin)n.v.t.4,04,099%
Sportveld (per ha netto terrein)20,020,020,095%
Kunstijsbaan (<400 meter)1,31,92,198%
Kunstijsbaan (>400 meter)n.v.t.2,62,898%
Ski- snowboardhal (per 100 m2 sneeuw)n.v.t.2,6n.v.t.98%
Golfoefencentrum (per centrum)n.v.t.51,156,293%
Golfbaan (18 holes) (per 18 holes)n.v.t.96118,398%
Indoorspeeltuin (gemiddeld en kleiner)3,14,75,197%
Indoorspeeltuin (groot)3,75,66,198%
Indoorspeeltuin (zeer groot)3,95,86,498%
Kinderboerderij (per boerderij)3,14,75,197%
Manege (per box)n.v.t.n.v.t.0,490%
Dierenpark (per ha netto terrein)8,08,08,099%
Attractie- en pretpark (per ha netto terrein)n.v.t.8,08,099%
Volkstuin (per 10 tuinen)n.v.t.1,41,5100%
Plantentuin (per gemiddelde tuin)n.v.t.10,513,599%

Tabel 8: parkeernormen hoofdgroep 'sport, cultuur en ontspanning'

Parkeernormen horeca en (verblijfs)recreatie

Functie5Tenzij anders aangegeven geldt de norm per 100 m2 bvoCentrumRest bebouwde komBuitengebiedAandeel bezoekers
Camping (per standplaats)n.v.t.n.v.t.1,290% (excl. 10% voor gasten van bezoekers)
Bungalowpark (per bungalow)n.v.t.1,72,191%
1* Hotel (per 10 kamers)0,42,44,577%
2* Hotel (per 10 kamers)1,44,16,380%
3* Hotel (per 10 kamers)2,15,06,877%
4* Hotel (per 10 kamers)3,47,29,073%
5* Hotel (per 10 kamers)5,310,612,665%
Café/bar/cafetaria5,06,5n.v.t.90%
Restaurant5,06,08,080%
Discotheek6,920,820,899%
Evenementenhal/ beursgebouw/ congresgebouw5,58,5n.v.t.99%

Tabel 9: parkeernormen hoofdgroep 'horeca en (verblijfs)recreatie’

Parkeernormen gezondheidszorg en (sociale) voorzieningen

Functie6Tenzij anders aangegeven geldt de norm per behandelkamerCentrumRest bebouwde komBuitengebiedAandeel bezoekers
Huisartsenpraktijk2,13,03,357%
Apotheek (per apotheek)2,33,2n.v.t.45%
Fysiotherapiepraktijk1,31,52,057%
Consultatiebureau1,41,92,250%
Consultatiebureau voor ouderen1,31,92,238%
Tandartsenpraktijk1,62,42,747%
Gezondheidscentrum1,62,22,555%
Ziekenhuis (per 100 m2 bvo)1,41,72,029%
Crematorium (per gelijktijdige plechtigheid)n.v.t.30,130,199%
Begraafplaats (per gelijktijdige plechtigheid)n.v.t.31,631,697%
Penitentiaire inrichting (per 10 cellen)1,73,33,737%
Religiegebouw (per zitplaats)0,20,2n.v.t.100%
Verpleeg- en verzorgingstehuis (per wooneenheid)0,60,6n.v.t.60%

Tabel 10: parkeernormen hoofdgroep 'gezondheidszorg en (sociale) voorzieningen'

Parkeernormen onderwijs

Functie7Tenzij anders aangegeven geldt de norm per 100 leerlingen/studentenCentrumRest bebouwde komBuitengebiedAandeel bezoekers
Kinderdagverblijf (crèche) (per 100 m2 bvo)1,01,41,50%
Basisonderwijs (per leslokaal)0,80,80,848% (excl. kiss & ride)
Middelbare school3,74,94,911%
ROC4,75,85,97%
Hogeschool9,310,710,972%
Universiteit13,216,516,848%
Avondonderwijs of vrijetijdsonderwijs (per 10 studenten)4,56,810,595%

Tabel 11: parkeernormen hoofdgroep 'onderwijs'