Parkeernormen wonen
| Woning (per woning) | Centrum | Rest bebouwde kom | Buitengebied |
| Koop, vrijstaand | 1,6 | 2,05 | 2,3 |
| Koop, twee-onder-een-kap | 1,5 | 1,95 | 2,1 |
| Koop, tussen/hoek | 1,3 | 1,85 | 2,0 |
| Koop, appartement, > 100 m2 bvo | 1,4 | 1,85 | 2,0 |
| Koop, appartement, 75 - 100 m2 bvo | 1,2 | 1,45 | 1,6 |
| Koop, appartement, < 75 m2 bvo | 1,1 | 1,45 | 1,5 |
| Huur, vrije sector | 1,1 | 1,45 | 1,6 |
| Huur, sociale huur | 0,9 | 1,25 | 1,3 |
| Huur, appartement, vrije sector, > 100 m2 bvo | 1,1 | 1,45 | 1,5 |
| Huur, appartement, vrije sector, 75 - 100 m2 bvo | 0,8 | 1,15 | 1,2 |
| Huur, appartement, vrije sector, < 75 m2 bvo | 0,7 | 1,05 | 1,1 |
| Huur, appartement, sociale huur, > 100 m2 bvo | 0,8 | 1,15 | 1,2 |
| Huur, appartement, sociale huur, 75-100 m2 bvo | 0,7 | 1,05 | 1,1 |
| Huur, appartement, sociale huur, < 75 m2 bvo | 0,6 | 0,95 | 1 |
| Huur, appartement, sociale huur of vrije sector,< 50 m2 bvo | 0,4 | 0,65 | 0,7 |
| Kamerverhuur, niet-zelfstandig, (bijvoorbeeld studenten, arbeidsmigranten, per kamer) | 0,4 | 0,65 | 0,7 |
| Aanleunwoning, serviceflat (zelfstandige woning met beperkte zorgvoorzieningen) | 0,85 | 0,95 | 1,1 |
| Kleine eenpersoonswoning (Tiny house, meestal grondgebonden) | 0,35 | 0,55 | 0,6 |
| Bezoekersaandeel (al verwerkt in parkeernorm) | 0,1 | 0,15 | 0,2 |
Tabel 5: parkeernormen hoofdgroep ‘wonen’
Parkeernormen werken
| Functie2Tenzij anders aangegeven geldt de norm per 100 m2 bvo | Centrum | Rest bebouwde kom | Buitengebied | Aandeel bezoekers |
| Kantoor (zonder baliefunctie) | 1,6 | 2,1 | 2,6 | 5% |
| Commerciële dienstverlening (kantoor met baliefunctie | 2,1 | 2,9 | 3,6 | 20% |
| Bedrijf arbeidsintensief/ bezoekersextensief (industrie, laboratorium, werkplaats) | 1,6 | 2,4 | 2,4 | 5% |
| Bedrijf arbeidsextensief/ bezoekersextensief (loods, opslag, transportbedrijf) | 0,7 | 1,1 | 1,1 | 5% |
| Bedrijfsverzamelgebouw | 1,3 | 1,9 | 2,0 | - |
| Opslagruimte (particulier) (per vestiging) | n.v.t. | 10,0 | 10,0 | - |
Tabel 6: parkeernormen hoofdgroep 'werken'
Parkeernormen winkelen en boodschappen
| Functie3Tenzij anders aangegeven geldt de norm per 100 m2 bvo | Centrum | Rest bebouwde kom | Buitengebied | Aandeel bezoekers |
| Buurtsupermarkt | 1,9 | 3,5 | n.v.t. | 89% |
| Fullservice-supermarkt | 3,4 | 5,2 | n.v.t. | 93% |
| Grote supermarkt | 6,0 | 7,7 | n.v.t. | 84% |
| Groothandel specialist | n.v.t. | 5,9 | n.v.t. | 80% |
| Groothandel algemeen | n.v.t. | 6,4 | n.v.t. | 80% |
| Winkelgebied | 2,0 | n.v.t. | n.v.t. | 85% |
| Buurt-/dorps-(winkel)centrum | n.v.t. | 3,7 | n.v.t. | 72% |
| Kringloopwinkel | n.v.t. | 1,9 | 2,3 | 89% |
| Bruin- en witgoedzaken | 4,0 | 7,9 | 9,3 | 92% |
| Woonwarenhuis/ woonwinkel | 1,3 | 1,9 | 2,0 | 91% |
| Meubelboulevard | n.v.t. | 2,4 | n.v.t. | 93% |
| Winkelboulevard | n.v.t. | 4,2 | n.v.t. | 94% |
| Outletcentrum | n.v.t. | 10,1 | 10,4 | 94% |
| Bouwmarkt | n.v.t. | 2,4 | 2,5 | 87% |
| Tuincentrum | n.v.t. | 2,6 | 2,9 | 89% |
| Groencentrum | n.v.t. | 2,6 | 2,9 | 89% |
Tabel 7: parkeernormen hoofdgroep 'winkelen en boodschappen'
Parkeernormen sport, cultuur en ontspanning
| Functie4Tenzij anders aangegeven geldt de norm per 100 m2 bvo | Centrum | Rest bebouwde kom | Buitengebied | Aandeel bezoekers |
| Bibliotheek | 0,5 | 1,2 | 1,4 | 97% |
| Museum | 0,6 | 1,1 | n.v.t. | 95% |
| Bioscoop | 3,2 | 11,2 | 13,7 | 94% |
| Filmtheater/ filmhuis | 2,6 | 7,9 | 9,9 | 97% |
| Theater/ schouwburg | 7,4 | 9,8 | 12 | 87% |
| Musicaltheater | 2,9 | 4,0 | 5,1 | 86% |
| Casino | 5,7 | 6,5 | 8,0 | 86% |
| Bowlingcentrum (per bowlingbaan) | 1,6 | 2,8 | 2,8 | 89% |
| Biljart-/ snookercentrum (per tafel) | 0,9 | 1,4 | 1,8 | 87% |
| Dansstudio | 1,6 | 5,5 | 7,4 | 93% |
| Fitnessstudio/sportschool | 1,4 | 4,8 | 6,5 | 87% |
| Fitnesscentrum | 1,7 | 6,3 | 7,4 | 90% |
| Wellnesscentrum | n.v.t. | 9,3 | 10,3 | 99% |
| Sauna, Hammam | 2,5 | 6,7 | 7,3 | 99% |
| Sporthal | 1,6 | 2,9 | 3,5 | 96% |
| Sportzaal | 1,2 | 2,8 | 3,6 | 94% |
| Tennishal | 0,3 | 0,5 | 0,5 | 87% |
| Padelhal | 0,4 | 0,7 | 0,7 | 87% |
| Squashhal | 1,6 | 2,7 | 3,2 | 84% |
| Zwembad overdekt (per 100 m2 bassin) | n.v.t. | 11,5 | 13,3 | 97% |
| Zwembad openlucht (per 100 m2 bassin) | n.v.t. | 12,9 | 15,8 | 99% |
| Zwemparadijs (per 100 m2 bassin) | n.v.t. | 4,0 | 4,0 | 99% |
| Sportveld (per ha netto terrein) | 20,0 | 20,0 | 20,0 | 95% |
| Kunstijsbaan (<400 meter) | 1,3 | 1,9 | 2,1 | 98% |
| Kunstijsbaan (>400 meter) | n.v.t. | 2,6 | 2,8 | 98% |
| Ski- snowboardhal (per 100 m2 sneeuw) | n.v.t. | 2,6 | n.v.t. | 98% |
| Golfoefencentrum (per centrum) | n.v.t. | 51,1 | 56,2 | 93% |
| Golfbaan (18 holes) (per 18 holes) | n.v.t. | 96 | 118,3 | 98% |
| Indoorspeeltuin (gemiddeld en kleiner) | 3,1 | 4,7 | 5,1 | 97% |
| Indoorspeeltuin (groot) | 3,7 | 5,6 | 6,1 | 98% |
| Indoorspeeltuin (zeer groot) | 3,9 | 5,8 | 6,4 | 98% |
| Kinderboerderij (per boerderij) | 3,1 | 4,7 | 5,1 | 97% |
| Manege (per box) | n.v.t. | n.v.t. | 0,4 | 90% |
| Dierenpark (per ha netto terrein) | 8,0 | 8,0 | 8,0 | 99% |
| Attractie- en pretpark (per ha netto terrein) | n.v.t. | 8,0 | 8,0 | 99% |
| Volkstuin (per 10 tuinen) | n.v.t. | 1,4 | 1,5 | 100% |
| Plantentuin (per gemiddelde tuin) | n.v.t. | 10,5 | 13,5 | 99% |
Tabel 8: parkeernormen hoofdgroep 'sport, cultuur en ontspanning'
Parkeernormen horeca en (verblijfs)recreatie
| Functie5Tenzij anders aangegeven geldt de norm per 100 m2 bvo | Centrum | Rest bebouwde kom | Buitengebied | Aandeel bezoekers |
| Camping (per standplaats) | n.v.t. | n.v.t. | 1,2 | 90% (excl. 10% voor gasten van bezoekers) |
| Bungalowpark (per bungalow) | n.v.t. | 1,7 | 2,1 | 91% |
| 1* Hotel (per 10 kamers) | 0,4 | 2,4 | 4,5 | 77% |
| 2* Hotel (per 10 kamers) | 1,4 | 4,1 | 6,3 | 80% |
| 3* Hotel (per 10 kamers) | 2,1 | 5,0 | 6,8 | 77% |
| 4* Hotel (per 10 kamers) | 3,4 | 7,2 | 9,0 | 73% |
| 5* Hotel (per 10 kamers) | 5,3 | 10,6 | 12,6 | 65% |
| Café/bar/cafetaria | 5,0 | 6,5 | n.v.t. | 90% |
| Restaurant | 5,0 | 6,0 | 8,0 | 80% |
| Discotheek | 6,9 | 20,8 | 20,8 | 99% |
| Evenementenhal/ beursgebouw/ congresgebouw | 5,5 | 8,5 | n.v.t. | 99% |
Tabel 9: parkeernormen hoofdgroep 'horeca en (verblijfs)recreatie’
Parkeernormen gezondheidszorg en (sociale) voorzieningen
| Functie6Tenzij anders aangegeven geldt de norm per behandelkamer | Centrum | Rest bebouwde kom | Buitengebied | Aandeel bezoekers |
| Huisartsenpraktijk | 2,1 | 3,0 | 3,3 | 57% |
| Apotheek (per apotheek) | 2,3 | 3,2 | n.v.t. | 45% |
| Fysiotherapiepraktijk | 1,3 | 1,5 | 2,0 | 57% |
| Consultatiebureau | 1,4 | 1,9 | 2,2 | 50% |
| Consultatiebureau voor ouderen | 1,3 | 1,9 | 2,2 | 38% |
| Tandartsenpraktijk | 1,6 | 2,4 | 2,7 | 47% |
| Gezondheidscentrum | 1,6 | 2,2 | 2,5 | 55% |
| Ziekenhuis (per 100 m2 bvo) | 1,4 | 1,7 | 2,0 | 29% |
| Crematorium (per gelijktijdige plechtigheid) | n.v.t. | 30,1 | 30,1 | 99% |
| Begraafplaats (per gelijktijdige plechtigheid) | n.v.t. | 31,6 | 31,6 | 97% |
| Penitentiaire inrichting (per 10 cellen) | 1,7 | 3,3 | 3,7 | 37% |
| Religiegebouw (per zitplaats) | 0,2 | 0,2 | n.v.t. | 100% |
| Verpleeg- en verzorgingstehuis (per wooneenheid) | 0,6 | 0,6 | n.v.t. | 60% |
Tabel 10: parkeernormen hoofdgroep 'gezondheidszorg en (sociale) voorzieningen'
Parkeernormen onderwijs
| Functie7Tenzij anders aangegeven geldt de norm per 100 leerlingen/studenten | Centrum | Rest bebouwde kom | Buitengebied | Aandeel bezoekers |
| Kinderdagverblijf (crèche) (per 100 m2 bvo) | 1,0 | 1,4 | 1,5 | 0% |
| Basisonderwijs (per leslokaal) | 0,8 | 0,8 | 0,8 | 48% (excl. kiss & ride) |
| Middelbare school | 3,7 | 4,9 | 4,9 | 11% |
| ROC | 4,7 | 5,8 | 5,9 | 7% |
| Hogeschool | 9,3 | 10,7 | 10,9 | 72% |
| Universiteit | 13,2 | 16,5 | 16,8 | 48% |
| Avondonderwijs of vrijetijdsonderwijs (per 10 studenten) | 4,5 | 6,8 | 10,5 | 95% |
Tabel 11: parkeernormen hoofdgroep 'onderwijs'