Fietsparkeernormen wonen
| Woning | Centrum | Rest bebouwde kom | Buitengebied |
| Koop, vrijstaand | 5,3 | 5,25 | 5,2 |
| Koop, twee-onder-een-kap | 5,3 | 5,25 | 5,2 |
| Koop, tussen/hoek | 5,3 | 5,25 | 5,2 |
| Koop, appartement, > 100 m2 bvo | 5,3 | 5,25 | 5,2 |
| Koop, appartement, 75 - 100 m2 bvo | 4,55 | 4,5 | 4,45 |
| Koop, appartement, < 75 m2 bvo | 3,55 | 3,5 | 3,45 |
| Huur, vrije sector | 5,3 | 5,25 | 5,2 |
| Huur, sociale huur | 5,3 | 5,25 | 5,2 |
| Huur, appartement, vrije sector, > 100 m2 bvo | 5,3 | 5,25 | 5,2 |
| Huur, appartement, vrije sector, 75 - 100 m2 bvo | 4,55 | 4,5 | 4,45 |
| Huur, appartement, vrije sector, < 75 m2 bvo | 3,55 | 3,5 | 3,45 |
| Huur, appartement, sociale huur, > 100 m2 bvo | 5,3 | 5,25 | 5,2 |
| Huur, appartement, sociale huur, 75-100 m2 bvo | 4,55 | 4,5 | 4,45 |
| Huur, appartement, sociale huur, < 75 m2 bvo | 3,55 | 3,5 | 3,45 |
| Huur, appartement, sociale huur of vrije sector,< 30 m2 bvo | 2,8 | 2,75 | 2,7 |
| Kamerverhuur, studenten, niet-zelfstandig | 1,65 | 1,6 | 1,55 |
| Aanleunwoning, serviceflat (zelfstandige woning met beperkte zorgvoorzieningen) | 0,85 | 1,0 | 0,95 |
| Kleine eenpersoonswoning (Tiny house, meestal grondgebonden) | 2,8 | 2,75 | 2,75 |
| Bezoekersaandeel (al verwerkt in parkeernorm) | 0,3 | 0,25 | 0,2 |
Tabel 15: fietsparkeernormen hoofgroep ‘wonen’
Fietsparkeernormen werken
| Functie9Tenzij anders aangegeven geldt de norm per 100 m2 bvo | Centrum | Rest bebouwde kom | Buitengebied |
| Kantoor (zonder baliefunctie) | 1,5 | 1,1 | 0,8 |
| Commerciële dienstverlening (kantoor met baliefunctie | 2,0 | 1,4 | 1,1 |
| Bedrijf arbeidsintensief/ bezoekersextensief (industrie, laboratorium, werkplaats) | 1,5 | 1,2 | 0,9 |
| Bedrijf arbeidsextensief/ bezoekersextensief (loods, opslag, transportbedrijf) | 0,7 | 0,4 | 0,4 |
| Bedrijfsverzamelgebouw | 1,2 | 0,8 | 0,7 |
| Opslagruimte (particulier) (per vestiging) | n.v.t. | 6,0 | 6,0 |
Tabel 16: fietsparkeernormen hoofdgroep 'werken'
Fietsparkeernormen winkelen en boodschappen
| Functie10Tenzij anders aangegeven geldt de norm per 100 m2 bvo | Centrum | Rest bebouwde kom | Buitengebied |
| Buurtsupermarkt | 3,1 | 1,7 | n.v.t. |
| Fullservice-supermarkt | 4,4 | 2,9 | n.v.t. |
| Grote supermarkt | 4,4 | 2,9 | n.v.t. |
| Groothandel specialist | n.v.t. | 1,3 | n.v.t. |
| Groothandel algemeen | n.v.t. | 1,3 | n.v.t. |
| Buurt-/dorps-(winkel)centrum | 2,7 | 2,5 | n.v.t. |
| Wijkwinkel-centrum (klein) | n.v.t. | 2,9 | n.v.t. |
| Wijkwinkel-centrum (gemiddeld) | n.v.t. | 3,5 | n.v.t. |
| Kringloopwinkel | n.v.t. | 1,3 | 1,1 |
| Bruin- en witgoedzaken | 0,3 | 0,3 | 0,3 |
| Woonwarenhuis/ woonwinkel | 0,3 | 0,3 | 0,3 |
| Meubelboulevard | n.v.t. | 0,3 | n.v.t. |
| Winkelboulevard | n.v.t. | 0,3 | n.v.t. |
| Outletcentrum | n.v.t. | 0,3 | 0,2 |
| Bouwmarkt | n.v.t. | 0,3 | 0,3 |
| Tuincentrum | n.v.t. | 0,3 | 0,3 |
| Groencentrum | n.v.t. | 0,3 | 0,3 |
Tabel 17: fietsparkeernormen hoofdgroep 'winkelen en boodschappen'
Fietsparkeernormen sport, cultuur en ontspanning
| Functie11Tenzij anders aangegeven geldt de norm per 100 m2 bvo | Centrum | Rest bebouwde kom | Buitengebied |
| Bibliotheek | 3,5 | 3,1 | 2,4 |
| Museum | 1,4 | 0,7 | n.v.t. |
| Bioscoop | 7,5 | 2,8 | 1,7 |
| Filmtheater/ filmhuis | 7,5 | 2,8 | 1,7 |
| Theater/ schouwburg | 23 | 13 | 10 |
| Musicaltheater | 23 | 13 | 10 |
| Casino | 1,7 | 1,3 | 1,3 |
| Bowlingcentrum (per bowlingbaan) | 4,5 | 2,6 | 2,4 |
| Biljart-/ snookercentrum (per tafel) | 2,4 | 1,5 | 1,1 |
| Dansstudio | 5,7 | 2,9 | 2,0 |
| Fitnessstudio/sportschool | 5,7 | 2,9 | 2,0 |
| Fitnesscentrum | 5,7 | 2,9 | 2,0 |
| Wellnesscentrum | n.v.t. | 4,0 | 4,0 |
| Sauna, hammam | 4,0 | 4,0 | 4,0 |
| Sporthal | 5,3 | 2,9 | 2,4 |
| Sportzaal | 6,5 | 2,6 | 2,1 |
| Tennishal | 0,8 | 0,5 | 0,5 |
| Padelhal | 1,6 | 1,0 | 1,0 |
| Squashhal | 5,1 | 3,0 | 2,5 |
| Zwembad overdekt (per 100 m2 bassin) | n.v.t. | 16,0 | 9,5 |
| Zwembad openlucht (per 100 m2 bassin) | n.v.t. | 24 | 17,5 |
| Zwemparadijs (per 100 m2 bassin) | n.v.t. | 9,5 | 9,5 |
| Sportveld (per ha netto terrein) | 57,5 | 57,5 | 57,5 |
| Kunstijsbaan (<400 meter) | 2,9 | 1,9 | 1,7 |
| Kunstijsbaan (>400 meter) | n.v.t. | 3,3 | 2,9 |
| Golfoefencentrum (per centrum) | n.v.t. | 17,5 | 17,5 |
| Golfbaan (18 holes) (per 18 holes) | n.v.t. | 17,5 | 17,5 |
| Indoorspeeltuin (gemiddeld en kleiner) | 1,5 | 1,0 | 0,5 |
| Indoorspeeltuin (groot) | 1,5 | 1,0 | 0,5 |
| Indoorspeeltuin (zeer groot) | 1,5 | 1,0 | 0,5 |
| Kinderboerderij (per boerderij) | 12,5 | 12,5 | 12,5 |
| Manege (per box) | n.v.t. | n.v.t. | 0,6 |
| Dierenpark (per ha netto terrein) | 10,8 | 10,8 | 10,8 |
| Attractie- en pretpark (per ha netto terrein) | n.v.t. | 10,8 | 10,8 |
| Volkstuin (per 10 tuinen) | n.v.t. | 1,8 | 1,6 |
| Plantentuin (per gemiddelde tuin) | n.v.t. | 14,1 | 11,0 |
Tabel 18: fietsparkeernormen hoofdgroep 'sport, cultuur en ontspanning'
Fietsparkeernormen horeca en (verblijfs)recreatie
| Functie12Tenzij anders aangegeven geldt de norm per 100 m2 bvo | Centrum | Rest bebouwde kom | Buitengebied |
| Camping (per standplaats) | n.v.t. | n.v.t. | 0,2 |
| Bungalowpark (per bungalow) | n.v.t. | 0,2 | 0,2 |
| 1* Hotel (per 10 kamers) | 2,0 | 2,0 | 2,0 |
| 2* Hotel (per 10 kamers) | 2,0 | 2,0 | 2,0 |
| 3* Hotel (per 10 kamers) | 2,0 | 2,0 | 2,0 |
| 4* Hotel (per 10 kamers) | 2,0 | 2,0 | 2,0 |
| 5* Hotel (per 10 kamers) | 2,0 | 2,0 | 2,0 |
| Café/bar/cafetaria | 11,5 | 11,5 | n.v.t. |
| Restaurant | 11,5 | 11,5 | 6,5 |
| Discotheek | 12,5 | 10,0 | 5,5 |
| Evenementenhal/beursgebouw/ congresgebouw | 1,0 | 1,0 | n.v.t. |
Tabel 19: fietsparkeernormen hoofdgroep ‘horeca en (verblijfs)recreatie’
Fietsparkeernormen gezondheidszorg en (sociale) voorzieningen
| Functie13Tenzij anders aangegeven geldt de norm per behandelkamer | Centrum | Rest bebouwde kom | Buitengebied |
| Huisartsenpraktijk | 1,2 | 0,9 | 0,5 |
| Apotheek (per apotheek) | 7,0 | 7,0 | n.v.t. |
| Fysiotherapiepraktijk | 1,2 | 0,9 | 0,5 |
| Consultatiebureau | 1,2 | 0,9 | 0,5 |
| Consultatiebureau voor ouderen | 1,2 | 0,9 | 0,5 |
| Tandartsenpraktijk | 2,5 | 2,2 | 1,9 |
| Gezondheidscentrum | 1,2 | 0,9 | 0,5 |
| Ziekenhuis (per 100 m2 bvo) | 1,1 | 1,0 | 0,7 |
| Crematorium (per gelijktijdige plechtigheid) | n.v.t. | 6,5 | 6,5 |
| Begraafplaats (per gelijktijdige plechtigheid) | n.v.t. | 6,5 | 6,5 |
| Penitentiaire inrichting (per 10 cellen) | 0,5 | 0,5 | 0,5 |
| Religiegebouw (per zitplaats) | 0,4 | 0,4 | n.v.t. |
| Verpleeg- en verzorgingstehuis (per wooneenheid) | 0,6 | 0,8 | 0,8 |
Tabel 20: fietsparkeernormen hoofdgroep 'gezondheidszorg en (sociale) voorzieningen
Fietsparkeernormen onderwijs
| Functie14Tenzij anders aangegeven geldt de norm per 100 leerlingen/studenten | Centrum | Rest bebouwde kom | Buitengebied |
| Kinderdagverblijf (crèche) (per 100 m2 bvo) | 1,0 | 0,8 | 0,8 |
| Basisonderwijs (per leslokaal) | 13,0 | 13,0 | 13,0 |
| Middelbare school | 80,0 | 80,0 | 80,0 |
| ROC | 48,0 | 48,0 | 48,0 |
| Hogeschool | 64,0 | 64,0 | 64,0 |
| Universiteit | 64,0 | 64,0 | 64,0 |
| Avondonderwijs of vrijetijdsonderwijs (per 10 studenten) | 3,8 | 3,8 | 3,8 |
Tabel 21: fietsparkeernormen hoofdgroep 'onderwijs'