**1.** Het percentage CO2-equivalent-ketenemissiereductie van de levering tot eindverbruik sector land, bedoeld in artikel 9.7.2.1, eerste en tweede lid, van de wet, waarbij het aantal emissiereductie-eenheden naar boven wordt afgerond, is voor het kalenderjaar:
2026: 14,4 procent;
2027: 16,5 procent;
2028: 23,1 procent;
2029: 25,6 procent;
2030: 28,4 procent.
**2.** Invulling van het percentage met emissiereductie-eenheden anders dan met emissiereductie-eenheden van de sector land, is niet toegestaan.
**3.** Het percentage is ingevuld met emissiereductie-eenhedenconventioneel voor de kalenderjaren 2026 tot en met 2030 tot ten hoogste 1,2 procent, waarbij het aantal emissiereductie-eenheden conventioneel naar beneden wordt afgerond.
**4.** Het percentage ingevuld met emissiereductie-eenheden geavanceerd, waarbij het aantal emissiereductie-eenheden geavanceerd naar boven wordt afgerond, is voor het kalenderjaar:
2026: ten minste 3,1 procent;
2027: ten minste 4,5 procent;
2028: ten minste 5,9 procent;
2029: ten minste 7,3 procent;
2030: ten minste 8,8 procent.
**5.** Het percentage is ingevuld met emissiereductie-eenheden bijlage IX-B voor de kalenderjaren 2026 tot en met 2030 tot ten hoogste 4,3 procent, waarbij het aantal emissiereductie-eenheden bijlage IX-B naar beneden wordt afgerond.
**6.** Het percentage, ingevuld met emissiereductie-eenheden hernieuwbare brandstoffen van niet-biologische oorsprong, waarbij het aantal emissiereductie-eenheden hernieuwbare brandstoffen van niet-biologische oorsprong naar boven wordt afgerond, is voor het kalenderjaar:
2026: ten minste 0,05 procent;
2027: ten minste 0,10 procent;
2028: ten minste 0,46 procent;
2029: ten minste 0,96 procent;
2030: ten minste 1,45 procent.
**7.** Bij het voldoen aan het zesde lid, is de invulling van het percentage met raffinagereductie-eenheden toegestaan tot een bij ministeriële regeling bepaald percentage.
**1.** Het percentage CO2-equivalent-ketenemissiereductie van de levering tot eindverbruik sector land, bedoeld in artikel 9.7.2.1, eerste en tweede lid, van de wet, waarbij het aantal emissiereductie-eenheden naar boven wordt afgerond, is voor het kalenderjaar:
2026: 14,4 procent;
2027: 16,5 procent;
2028: 23,1 procent;
2029: 25,6 procent;
2030: 28,4 procent.
**2.** Invulling van het percentage met emissiereductie-eenheden anders dan met emissiereductie-eenheden van de sector land, is niet toegestaan.
**3.** Het percentage is ingevuld met emissiereductie-eenhedenconventioneel voor de kalenderjaren 2026 tot en met 2030 tot ten hoogste 1,2 procent, waarbij het aantal emissiereductie-eenheden conventioneel naar beneden wordt afgerond.
**4.** Het percentage ingevuld met emissiereductie-eenheden geavanceerd, waarbij het aantal emissiereductie-eenheden geavanceerd naar boven wordt afgerond, is voor het kalenderjaar:
2026: ten minste 3,1 procent;
2027: ten minste 4,5 procent;
2028: ten minste 5,9 procent;
2029: ten minste 7,3 procent;
2030: ten minste 8,8 procent.
**5.** Het percentage is ingevuld met emissiereductie-eenheden bijlage IX-B voor de kalenderjaren 2026 tot en met 2030 tot ten hoogste 4,3 procent, waarbij het aantal emissiereductie-eenheden bijlage IX-B naar beneden wordt afgerond.
**6.** Het percentage, ingevuld met emissiereductie-eenheden hernieuwbare brandstoffen van niet-biologische oorsprong, waarbij het aantal emissiereductie-eenheden hernieuwbare brandstoffen van niet-biologische oorsprong naar boven wordt afgerond, is voor het kalenderjaar:
2026: ten minste 0,05 procent;
2027: ten minste 0,10 procent;
2028: ten minste 0,46 procent;
2029: ten minste 0,96 procent;
2030: ten minste 1,45 procent.
**7.** Bij het voldoen aan het zesde lid, is de invulling van het percentage met raffinagereductie-eenheden toegestaan tot een bij ministeriële regeling bepaald percentage.
**1.** Het percentage CO2-equivalent-ketenemissiereductie van de levering tot eindverbruik sector land, bedoeld in artikel 9.7.2.1, eerste en tweede lid, van de wet, waarbij het aantal emissiereductie-eenheden naar boven wordt afgerond, is voor het kalenderjaar:
2026: 14,4 procent;
2027: 16,5 procent;
2028: 23,1 procent;
2029: 25,6 procent;
2030: 28,4 procent.
**2.** Invulling van het percentage met emissiereductie-eenheden anders dan met emissiereductie-eenheden van de sector land, is niet toegestaan.
**3.** Het percentage is ingevuld met emissiereductie-eenhedenconventioneel voor de kalenderjaren 2026 tot en met 2030 tot ten hoogste 1,2 procent, waarbij het aantal emissiereductie-eenheden conventioneel naar beneden wordt afgerond.
**4.** Het percentage ingevuld met emissiereductie-eenheden geavanceerd, waarbij het aantal emissiereductie-eenheden geavanceerd naar boven wordt afgerond, is voor het kalenderjaar:
2026: ten minste 3,1 procent;
2027: ten minste 4,5 procent;
2028: ten minste 5,9 procent;
2029: ten minste 7,3 procent;
2030: ten minste 8,8 procent.
**5.** Het percentage is ingevuld met emissiereductie-eenheden bijlage IX-B voor de kalenderjaren 2026 tot en met 2030 tot ten hoogste 4,3 procent, waarbij het aantal emissiereductie-eenheden bijlage IX-B naar beneden wordt afgerond.
**6.** Het percentage, ingevuld met emissiereductie-eenheden hernieuwbare brandstoffen van niet-biologische oorsprong, waarbij het aantal emissiereductie-eenheden hernieuwbare brandstoffen van niet-biologische oorsprong naar boven wordt afgerond, is voor het kalenderjaar:
2026: ten minste 0,05 procent;
2027: ten minste 0,10 procent;
2028: ten minste 0,46 procent;
2029: ten minste 0,96 procent;
2030: ten minste 1,45 procent.
**7.** Bij het voldoen aan het zesde lid, is de invulling van het percentage met raffinagereductie-eenheden toegestaan tot een bij ministeriële regeling bepaald percentage.
Hoofdstuk 1 › § 2 › § 2.1
Artikel 3
Artikel 3
Onderdeel van Besluit energie vervoer· Ruimtelijke ordening en milieu
Deze tekst geldt sinds 20 juni 2026