BVO berekend zoals gehanteerd inNEN 25809 De gemeenschappelijke ruimten en algemene ruimten, zoals eveneens genoemd in NEN 2580, maken geen onderdeel uit van de oppervlakte van een verblijfsobject. Er dienen dus geen percentages van de oppervlakte van dergelijke gedeelde ruimten aan de oppervlakte van het verblijfsobject te worden toegerekend.
| Wonen (inclusief parkeernorm bezoekers) | Eenheid | Centrum Bergen, Egmond aan Zee, Schoorl | Schil Bergen, Schoorl en overige kernen | Rest bebouwde kom | Buitengebied | Percentage bezoekers 10 Niet van toepassing op woningen, aangezien de extra parkeerplaatsen voor bezoekers al zijn meegenomen in de bezoekersnorm. Betreft bezoekers relevant voor autoparkeren. |
| Koophuis, vrijstaand | Woning | 1,6 | 1,7 | 2,2 | 2,4 | N.v.t. |
| Koophuis, twee onder een kap | Woning | 1,5 | 1,6 | 2,1 | 2,2 | N.v.t. |
| Koophuis, tussen/hoek | Woning | 1,3 | 1,5 | 2,0 | 2,1 | N.v.t. |
| Koop, appartement, >100 m2 BVO | Woning | 1,4 | 1,5 | 2,0 | 2,1 | N.v.t. |
| Koop, appartement, 75 – 100 m2 BVO | Woning | 1,2 | 1,3 | 1,6 | 1,7 | N.v.t. |
| Koop, appartement, <75m2 BVO | Woning | 1,1 | 1,2 | 1,5 | 1,6 | N.v.t. |
| Huur, huis, vrije sector | Woning | 1,1 | 1,3 | 1,6 | 1,7 | N.v.t. |
| Huur, huis, sociale huur | Woning | 0,9 | 1,0 | 1,3 | 1,4 | N.v.t. |
| Huur, appartement, vrije sector, >100 m2 BVO | Woning | 1,1 | 1,3 | 1,6 | 1,6 | N.v.t. |
| Huur, appartement, vrije sector, 75 – 100 m2 BVO | Woning | 0,8 | 0,9 | 1,2 | 1,3 | N.v.t. |
| Huur, appartement, vrije sector, <75 m2 BVO | Woning | 0,7 | 0,8 | 1,1 | 1,2 | N.v.t. |
| Huur, appartement, sociale huur, >100 m2 BVO | Woning | 0,8 | 0,9 | 1,2 | 1,3 | N.v.t. |
| Huur, appartement, sociale huur, 75 – 100 m2 BVO | Woning | 0,7 | 0,8 | 1,1 | 1,2 | N.v.t. |
| Huur, appartement, sociale huur, <75 m2 BVO | Woning | 0,6 | 0,7 | 1,0 | 1,1 | N.v.t. |
| Huur, appartement, vrije sector of sociale huur <30 m2 BVO | Woning | 0,4 | 0,5 | 0,7 | 0,8 | N.v.t. |
| Kamerverhuur, studenten, niet zelfstandig | Kamer | 0,2 | 0,3 | 0,5 | 0,7 | N.v.t. |
| Aanleunwoning, serviceflat | Kamer (CROW rekent per woning) | 0,9 | 0,9 | 1,1 | 1,2 | N.v.t. |
| Kleine eenpersoonswoning (tiny house) | Kamer | 0,4 | 0,5 | 0,6 | 0,7 | N.v.t. |
| Werken | ||||||
| Kantoor (zonder baliefunctie) | Per 100m2 bvo | 1,6 | 2,0 | 2,6 | 2,6 | 5% |
| Commerciële dienstverlening (kantoor met baliefunctie) | Per 100m2 bvo | 2,1 | 2,4 | 3,6 | 3,6 | 20% |
| Bedrijf arbeidsintensief/bezoekersextensief | Per 100m2 bvo | 1,6 | 2,0 | 2,4 | 2,4 | 5% |
| Bedrijf arbeidsextensief/bezoekersextensief | Per 100m2 bvo | 0,7 | 0,9 | 1,1 | 1,1 | 5% |
| Bedrijfsverzamelgebouw | Per 100m2 bvo | 1,3 | 1,6 | 2,0 | 2,0 | 5% 11 CROW: Gelijkwaardige mix van kantoren (zonder baliefunctie), arbeidsextensieve en arbeidsintensieve bedrijven. |
| Winkelen en boodschappen doen | ||||||
| Buurtsupermarkt | Per 100m2 bvo | 1,9 | 2,7 | 4,2 | n.v.t. | 89% |
| Fullservice supermarkt | Per 100m2 bvo | 3,4 | 4,4 | 6,0 | n.v.t. | 93% |
| Grote supermarkt (XL)) | Per 100m2 bvo | 6,0 | 6,9 | 8,7 | n.v.t. | 84% |
| Groothandel specialist | Per 100m2 bvo | n.v.t. | 5,7 | 6,8 | n.v.t. | 80% |
| Groothandel algemeen | Per 100m2 bvo | n.v.t. | 6,4 | 7,3 | n.v.t. | 80% |
| hoofdwinkelcentrum | Per 100m2 bvo | 3,5 | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | 82% |
| Buurt- en dorpscentrum | Per 100m2 bvo | n.v.t. | 3,1 | 4,1 | n.v.t. | 72% |
| Wijkwinkelcentrum (klein) | Per 100m2 bvo | n.v.t. | 3,7 | 5,0 | n.v.t. | 76% |
| Weekmarkt | Per 100m2 bvo | 0,2 | 0,2 | 0,2 | n.v.t. | 85% |
| Kringloopwinkel | Per 100m2 bvo | n.v.t. | 1,3 | 2,0 | 2,3 | 89% |
| Bruin- en witgoedzaken | Per 100m2 bvo | 4,0 | 5,9 | 8,2 | 9,3 | 92% |
| Woonwarenhuis/woonwinkel (overig) | Per 100m2 bvo | 1,3 | 1,7 | 2,0 | 2,0 | 91% |
| Bouwmarkt | Per 100m2 bvo | n.v.t. | 1,9 | 2,4 | 2,5 | 87% |
| Tuincentrum (inclusief buitenruimte) | Per 100m2 bvo | n.v.t. | 2,3 | 2,7 | 2,9 | 89% |
| Groencentrum (inclusief buitenruimte) | Per 100m2 bvo | n.v.t. | 2,3 | 2,7 | 3,1 | 89% |
| Sport, cultuur en ontspanning | ||||||
| Bibliotheek | Per 100m2 bvo | 0,5 | 0,8 | 1,2 | 1,4 | 97% |
| Filmtheater/filmhuis | Per 100m2 bvo | 2,6 | 5,3 | 7,9 | 9,9 | 97% |
| Bowlingcentrum | Per bowlingbaan | 1,6 | 2,3 | 2,8 | 2,8 | 89% |
| Biljartcentrum/snookercentrum | Per tafel | 0,9 | 1,2 | 1,4 | 1,8 | 87% |
| Dansstudio | Per 100m2 bvo | 1,6 | 3,9 | 5,5 | 7,4 | 93% |
| Fitnessstudio/sportschool | Per 100m2 bvo | 1,4 | 3,4 | 4,8 | 6,5 | 87% |
| Fitnesscentrum | Per 100m2 bvo | 1,7 | 4,5 | 6,3 | 7,4 | 90% |
| Wellnesscentrum | Per 100m2 bvo | n.v.t. | n.v.t. | 9,3 | 10,3 | 99% |
| Sauna/hammam | Per 100m2 bvo | 2,5 | 4,6 | 6,7 | 7,3 | 99% |
| Sporthal | Per 100m2 bvo | 1,6 | 2,2 | 2,9 | 3,5 | 96% |
| Sportzaal | Per 100m2 bvo | 1,2 | 2,0 | 2,9 | 3,6 | 94% |
| Tennishal | Per 100m2 bvo | 0,3 | 0,4 | 0,5 | 0,5 | 87% |
| Padelhal | Per 100m2 bvo | 0,4 | 0,5 | 0,7 | 0,7 | 87% |
| Squashhal | Per 100m2 bvo | 1,6 | 2,4 | 2,7 | 3,2 | 84% |
| Zwembad (overdekt) | Per 100m2 bassin | n.v.t. | 10,7 | 11,5 | 13,3 | 97% |
| Zwembad (openlucht) | Per 100m2 bassin | n.v.t. | 10,1 | 12,9 | 15,8 | 99% |
| Indoorspeeltuin/kinderspeelhal gemiddeld en kleiner | Per 100m2 bvo | 3,1 | 3,9 | 4,7 | 5,1 | 97% |
| Indoorspeeltuin, groot | Per 100m2 bvo | 3,7 | 4,6 | 5,6 | 6,1 | 98% |
| Indoorspeeltuin, zeer groot | Per 100m2 bvo | 3,9 | 4,9 | 5,9 | 6,4 | 98% |
| Museum | Per 100m2 bvo | 0,6 | 0,8 | 1,1 | n.v.t. | 95% |
| Sportveld | Per ha, netto terrein | 20,0 | 20,0 | 20,0 | 20,0 | 95% |
| Ski- en snowboardhal | Per 100m2 sneeuw | n.v.t. | n.v.t. | 2,6 | n.v.t. | 98% |
| Kinderboerderij (stadsboerderij) | Per boerderij | 3,1 | 3,9 | 4,7 | 5,1 | 97% |
| Manege (paardenhouderij) | Per box | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | 0,4 | 90% |
| Plantentuin (botanische tuin) | Per gemiddelde tuin | n.v.t. | 7,5 | 10,5 | 13,5 | 99% |
| Volkstuin | Per 10 tuinen | n.v.t. | 1,3 | 1,4 | 1,5 | 100% |
| Horeca | ||||||
| Camping (kampeerterrein) | Per standplaats | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | 1,2 | 90% |
| Bungalowpark (huisjescomplex) / Losse recreatiewoning | Per bungalow/losse recreatiewoning | 0,8 | 0,8 | 1,7 | 2,1 | 91% |
| 1* hotel | Per 10 kamers | 8,0 | 8,0 | 8,0 | 8,0 | 77% |
| 2* hotel | Per 10 kamers | 8,0 | 8,0 | 8,0 | 8,0 | 80% |
| 3* hotel | Per 10 kamers | 8,0 | 8,0 | 8,0 | 8,0 | 77% |
| 4* hotel | Per 10 kamers | 8,0 | 8,0 | 8,0 | 8,0 | 73% |
| 5* hotel | Per 10 kamers | 8,0 | 8,0 | 8,0 | 8,0 | 65% |
| Café/bar/cafetaria | Per 100m2 bvo | 5,0 | 5,0 | 7,0 | n.v.t. | 90% |
| Restaurant | Per 100m2 bvo | 5,0 | 5,0 | 7,0 | 9,0 | 80% |
| Evenementenhal/beursgebouw/congresgebouw | Per 100m2 bvo | 5,5 | 6,5 | 8,5 | n.v.t. | 99% |
| Gezondheid | ||||||
| Huisartsenpraktijk (-centrum) | Per behandelkamer | 2,1 | 2,5 | 3,3 | 3,3 | 57% |
| Apotheek | Per apotheek | 2,3 | 2,8 | 3,4 | n.v.t. | 45% |
| Fysiotherapiepraktijk (-centrum) | Per behandelkamer | 1,3 | 1,5 | 2,0 | 2,0 | 57% |
| Consultatiebureau | Per behandelkamer | 1,4 | 1,6 | 2,1 | 2,2 | 50% |
| Consultatiebureau voor ouderen | Per behandelkamer | 1,3 | 1,6 | 2,0 | 2,2 | 38% |
| Tandartsenpraktijk | Per behandelkamer | 1,6 | 2,0 | 2,6 | 2,7 | 47% |
| Crematorium | Per gelijke plechtigheid | n.v.t. | n.v.t. | 30,1 | 30,1 | 99% |
| Begraafplaats | Per gelijke plechtigheid | n.v.t. | n.v.t. | 31,6 | 31,6 | 97% |
| Penitentiaire inrichting | Per 10 cellen | 1,7 | 2,2 | 3,3 | 3,7 | 37% |
| Religiegebouw | Per zitplaats | 0,2 | 0,2 | 0,2 | n.v.t. | N.v.t. |
| Verpleeg- en verzorgingstehuis | Per wooneenheid | 0,6 | 0,6 | 0,6 | n.v.t. | 60% |
| Gezondheidscentrum | Per behandelkamer | 1,6 | 1,9 | 2,5 | 2,5 | 55% |
| Onderwijs | ||||||
| Kinderdagverblijf (crèche) | Per 100m2 bvo | 1,0 | 1,2 | 1,4 | 1,5 | 0% |
| Basisschool | Per leslokaal | 0,8 | 0,8 | 0,8 | 0,8 | 48% |
| Middelbare school | Per 100 leerlingen | 3,7 | 4,5 | 4,9 | 4,9 | 11% |
| Avondonderwijs of vrijetijdsonderwijs | Per 10 studenten | 4,5 | 5,6 | 6,9 | 10,5 | 95% |