De parkeernormen voor niet-woonfuncties zijn gebaseerd op de normen uit de Beleidsregels Parkeren 2022. In A gebieden is deze waarde met 20% gereduceerd en in B gebieden met 10%. Het A+ gebied kent de mogelijkheid tot een vrijstelling van het aanleggen van parkeerplaatsen mits voldoende alternatieven gerealiseerd worden. Mocht de parkeerbehoefte groter zijn dan kan gekeken worden of de parkeerbehoefte gereduceerd kan worden bijvoorbeeld door het toepassen van Mobiliteitsmanagement bij bedrijven. Is dat nog onvoldoende, dan kan gekeken worden naar parkeeroplossingen op afstand. In een van de parkeerhubs of via P+R op grotere afstand van Arnhem.
C gebieden hebben over het algemeen een wat slechtere bereikbaarheid per OV en fiets, daarom geldt daar alleen een minimumnorm.
Niet voor iedere functie is een parkeernorm opgenomen. Mocht een norm ontbreken, dan verwijzen wij u naar de meest recente CROW-publicatie (thans 744 ‘Parkeerkencijfers 2024’, juni 2024).
De parkeernormen zijn uitgedrukt in aantal parkeerplaatsen per eenheid functie. Bij iedere functie is de eenheid weergegeven.
De afkorting ‘bvo’ staat voor het Bruto-vloeroppervlak. Het Bruto-vloeroppervlakte is het vloeroppervlak van de buitenomtrek van een ruimte of gebouw incl. gevels, bouwmuren, ramen etc. Inpandig gebouwde parkeervoorzieningen maken geen deel uit van het bvo. Zie NEN 2580 voor verdere informatie.
| functie | A gebied Min&max (voor A+ geldt alleen een maximum) | B-gebied Min&max | C-gebied Min | eenheid |
| Detailhandel Centrum (binnen Rijn, Buitensingels, incl. Arnhem Centraal, Bergstraat, Coehoornstraat en Roermondsplein) | 0 | nvt | nvt | pp per 100 m² bvo |
| Detailhandel WC Presikhaaf & Kronenburg | 2,8 | nvt | nvt | pp per 100 m² bvo |
| Detailhandel Winkel wijk, buurt | 2,4 | 2,7 | 3,0 | pp per 100 m² bvo |
| Grootschalige detailhandel vestiging | 5,2 | 5,9 | 6,5 | pp per 100 m² bvo |
| Kantoren & bedrijven en bedrijfsterreinen | ||||
| Kantoren | 0,3 | 0,7 | 0,8 | pp per 100 m² bvo |
| Bedrijven incl. ondergeschikt kantoor | 0,7 | 0,8 | 2,0 | pp per 100 m² bvo |
Tabel C.1: Parkeernormen bedrijvigheid (auto)
| functie | A-gebied Min&max (voor A+ alleen een maximum) | B-gebied Min&max | C-gebied Min | eenheid |
| Cultureel en maatschappelijk | ||||
| Cultureel centrum, wijkgebouw | 1,6 | 1,8 | 2,0 | pp per 100 m² bvo |
| Vergader-, congres-, beursgebouw, Evenementenhal | 6,4 | 7,2 | 8 | pp per 100 m² bvo |
| Bioscoop, theater, schouwburg (centrum) | 0,12 | nvt | nvt | pp per zitplaats |
| Museum en bibliotheek (centrum) | 0,32 | nvt | nvt | pp per 100 m² bvo |
| Hotel | 0,4 | 0,9 | 1,0 | pp per kamer |
| Restaurant (buiten centrum) | nvt | 11,7 | 13,0 | pp per 100 m² bvo |
| Café, bar, discotheek, cafetaria (buiten centrum) | nvt | 5,4 | 6,0 | pp per 100 m² bvo |
| Dansstudio, sportschool (buiten A+) | 2,8 | 3,15 | 3,5 | pp per 100 m² bvo |
| Squashbaan (buiten A+) | 1,2 | 1,35 | 1,5 | pp per baan |
| Tennisbaan (buiten A+) | 2,0 | 2,25 | 2,5 | pp per baan |
| Sporthal (buiten A+) | 2,0 | 2,25 | 2,5 | pp per 100 m² bvo |
| Sportveld | nvt | 18 | 20 | pp per ha |
| Zwembad | nvt | 9 | 10 | pp per 100 m² bassin |
| Manege | nvt | 0,45 | 0,5 | pp per box |
| Volkstuin | nvt | 0,27 | 0,3 | pp per perceel |
| Kerk, moskee, religiegebouw | 0,12 | 0,14 | 0,15 | pp per zitplaats |
| Begraafplaats, crematorium (buiten A+) | 24 | 27 | 30 | pp per eenheid (gelijktijdige begrafenis, crematie) |
| Arts, maatschap, kruisgebouw, therapeut | 1,4 | 1,5 | 1,70 | pp per behandelkamer (min. 3 parkeerplaatsen) |
| Ziekenhuis | nvt | 1,4 | 1,60 | pp per bed |
| Onderwijs | Na berekening in overleg over maatwerk | |||
| Peuterspeelzaal, dagverblijf, crèche | 0,8 | 0,9 | 1,0 | pp per 100 m² bvo |
| Basisonderwijs | 0,8 | 0,9 | 1,0 | pp per leslokaal |
| Voortgezet onderwijs Vbo, HAVO, VWO) | 0,8 | 0,9 | 1,0 | pp per leslokaal |
| Avondonderwijs | 0,6 | 0,7 | 0,8 | pp per student |
| Beroepsonderwijs (MBO, ROC, WO, HBO) | 4,8 | 5,4 | 6,0 | pp per leslokaal |
Tabel C.1: Parkeernormen cultuur en onderwijsfuncties (auto)
Voor het aantal parkeerplaatsen voor halen en brengen met de auto bij kinderdagverblijf en basisschool, geldt de volgende rekenregel:
Groep 1 t/m 8
Aantal leerlingen x % leerlingen met auto x 0,25 x 0,75
+
Kinderdagverblijf
Aantal leerlingen x % leerlingen met auto x 0,25 x 075
=
Totaal aantal parkeerplaatsen voor halen en brengen.
Het percentage leerlingen dat met auto wordt gebracht en gehaald ligt tussen de 1% en 60%; is onder meer afhankelijk van stedelijkheidsgraad, stedelijke zone en de gemiddelde afstand naar school.
Gemiddeld ligt het percentage op:
- - groepen 1 t.m 8: 20 - 60%
- - kinderdagverblijf: 50 - 80%
Vervolgens wordt met de school overlegd om maatwerk te leveren.