De parkeernormen voor niet-woonfuncties zijn gebaseerd op het gemiddelde van de CROW-kencijfers voor ‘sterk stedelijke’ gemeenten. Voor het A gebied is een alternatieve tabel met parkeernormen gemaakt op basis van recent autobezit en CBS cijfers, waar de reductiefactoren (een reductie van 10% door het inzetten op actieve mobiliteit en 15% door de nabijheid van Intercitystation Almere Centrum (in totaal dus 25%)) op zijn toegepast als opgenomen in het ‘Mobiliteitsplan Hart van de Stad’ voor het centrum van Almere Stad zijn beschreven. Dit heeft geleid tot de parkeernormentabel voor het A-gebied in deze nota parkeernormen.
Voor de woonfuncties wordt aanvullend in het A-gebied 20% van het autobezit ingevuld met deelmobiliteit. Daarom geldt per woning verplichte parkeernorm voor deelmobiliteit. Deze parkeernorm is gebaseerd op 20% van het autobezit en het uitgangspunt dat 1 deelauto 5 privéauto’s vervangt (afgerond op 2 decimalen).
Deze reducties zijn direct in de parkeernormen verwerkt. Daarnaast kiest de gemeente ervoor om de parkeernormen in A- en B+-/B-gebieden als minimum- en maximumeis te hanteren. In C- en D-gebieden is de parkeereis een minimale eis waar aan voldaan moet worden. Hierop bestaat één uitzondering: supermarkten. Daar zijn de autoparkeernormen in alle gebieden een maximumeis. Het is namelijk ongewenst dat supermarkten elkaar beconcurreren op het aantal autoparkeerplaatsen dat ze hebben.
Niet voor iedere functie is een parkeernorm opgenomen. Mocht een norm ontbreken, dan verwijzen wij u naar de meest recente CROW-publicatie.10CROW-publicatie 744 ‘Parkeerkencijfers 2024’, juni 2024 De parkeernormen zijn uitgedrukt in aantal parkeerplaatsen per eenheid functie. Bij iedere functie is de eenheid weergegeven.
De afkorting ‘bvo’ staat voor ‘bruto-vloeroppervlakte’. Het bruto-vloeroppervlakte is het vloeroppervlakte van de buitenomtrek van een ruimte of gebouw inclusief gevels, bouwmuren, ramen etc. Inpandig gebouwde parkeervoorzieningen maken geen deel uit van het bruto-vloeroppervlakte. Zie NEN 2580 voor verdere informatie.
| Categorieën woningen | A | B+ (met parkeerregulering) | B (zonder parkeerregulering) | C | D | Eenheid | ||||||
| Bewoner/bezoek | Bewoner | Bezoek | Deel-mobiliteit | Bewoner | Bezoek | Bewoner | Bezoek | Bewoner | Bezoek | Bewoner | Bezoek | |
| Grondgebonden woningen | ||||||||||||
| sociale huur | ||||||||||||
| Kleiner dan 75 m² | 0,28 | 0,10 | 0,02 | 0,60 | 0,15 | 0,70 | 0,20 | 0,90 | 0,20 | 1,00 | 0,30 | woning |
| 75-99 m² | 0,36 | 0,10 | 0,03 | 0,72 | 0,15 | 0,85 | 0,20 | 1,05 | 0,20 | 1,15 | 0,30 | woning |
| 100-124 m² | 0,47 | 0,10 | 0,03 | 0,89 | 0,15 | 1,05 | 0,20 | 1,25 | 0,20 | 1,35 | 0,30 | woning |
| Groter dan 125 m² | 0,58 | 0,10 | 0,04 | 1,06 | 0,15 | 1,25 | 0,20 | 1,45 | 0,20 | 1,55 | 0,30 | woning |
| Vrije sector huur | ||||||||||||
| Kleiner dan 75 m² | 0,39 | 0,10 | 0,03 | 0,77 | 0,15 | 0,90 | 0,20 | 1,10 | 0,20 | 1,30 | 0,30 | woning |
| 75-99 m² | 0,44 | 0,10 | 0,03 | 0,85 | 0,15 | 1,00 | 0,20 | 1,20 | 0,20 | 1,40 | 0,30 | woning |
| 100-124 m² | 0,55 | 0,10 | 0,04 | 1,02 | 0,15 | 1,20 | 0,20 | 1,40 | 0,20 | 1,60 | 0,30 | woning |
| Groter dan 125 m² | 0,66 | 0,10 | 0,05 | 1,19 | 0,15 | 1,40 | 0,20 | 1,60 | 0,20 | 1,90 | 0,30 | woning |
| Koop | ||||||||||||
| Kleiner dan 75 m² | 0,55 | 0,10 | 0,04 | 1,02 | 0,15 | 1,20 | 0,20 | 1,30 | 0,20 | 1,50 | 0,30 | woning |
| 75-99 m² | 0,61 | 0,10 | 0,04 | 1,11 | 0,15 | 1,30 | 0,20 | 1,40 | 0,20 | 1,60 | 0,30 | woning |
| 100-124 m² | 0,69 | 0,10 | 0,05 | 1,23 | 0,15 | 1,45 | 0,20 | 1,55 | 0,20 | 1,65 | 0,30 | woning |
| Groter dan 125 m² | 0,80 | 0,10 | 0,06 | 1,40 | 0,15 | 1,65 | 0,20 | 1,85 | 0,20 | 1,95 | 0,30 | woning |
| Appartementen | ||||||||||||
| sociale huur | ||||||||||||
| Kleiner dan 50 m² | 0,15 | 0,10 | 0,02 | 0,51 | 0,15 | 0,60 | 0,20 | 0,70 | 0,20 | 0,80 | 0,30 | woning |
| 50-74 m² | 0,20 | 0,10 | 0,02 | 0,60 | 0,15 | 0,70 | 0,20 | 0,80 | 0,20 | 0,90 | 0,30 | woning |
| 75-99 m² | 0,30 | 0,10 | 0,02 | 0,68 | 0,15 | 0,80 | 0,20 | 0,90 | 0,20 | 1,00 | 0,30 | woning |
| Groter dan 100 m² | 0,33 | 0,10 | 0,03 | 0,77 | 0,15 | 0,90 | 0,20 | 1,00 | 0,20 | 1,10 | 0,30 | woning |
| Vrije sector huur | ||||||||||||
| Kleiner dan 50 m² | 0,23 | 0,10 | 0,02 | 0,68 | 0,15 | 0,80 | 0,20 | 0,90 | 0,20 | 1,10 | 0,30 | woning |
| 50-74 m² | 0,33 | 0,10 | 0,03 | 0,77 | 0,15 | 0,90 | 0,20 | 1,00 | 0,20 | 1,20 | 0,30 | woning |
| 75-99 m² | 0,42 | 0,10 | 0,03 | 0,85 | 0,15 | 1,00 | 0,20 | 1,10 | 0,20 | 1,30 | 0,30 | woning |
| 100-124 m² | 0,44 | 0,10 | 0,04 | 0,94 | 0,15 | 1,10 | 0,20 | 1,20 | 0,20 | 1,40 | 0,30 | woning |
| Groter dan 125 m² | 0,61 | 0,10 | 0,05 | 1,19 | 0,15 | 1,40 | 0,20 | 1,50 | 0,20 | 1,70 | 0,30 | woning |
| Koop | ||||||||||||
| Kleiner dan 50 m² | 0,44 | 0,10 | 0,03 | 0,85 | 0,15 | 1,00 | 0,20 | 1,10 | 0,20 | 1,30 | 0,30 | woning |
| 50-74 m² | 0,47 | 0,10 | 0,03 | 0,89 | 0,15 | 1,05 | 0,20 | 1,15 | 0,20 | 1,35 | 0,30 | woning |
| 75-99 m² | 0,50 | 0,10 | 0,04 | 0,98 | 0,15 | 1,15 | 0,20 | 1,25 | 0,20 | 1,45 | 0,30 | woning |
| 100-124 m² | 0,52 | 0,10 | 0,04 | 1,06 | 0,15 | 1,25 | 0,20 | 1,35 | 0,20 | 1,55 | 0,30 | woning |
| Groter dan 125 m² | 0,63 | 0,10 | 0,05 | 1,32 | 0,15 | 1,55 | 0,20 | 1,65 | 0,20 | 1,85 | 0,30 | woning |
| Bijzondere woonfuncties | ||||||||||||
| Aanleunwoning/extramurale zorgwoning (*) | 0,10 | 0,10 | 0,10 | 0,15 | 0,10 | 0,20 | 0,40 | 0,20 | 0,80 | 0,30 | wooneenheid | |
| Intramurale zorgwoning (**) | 0,10 | 0,10 | 0,20 | 0,15 | 0,30 | 0,20 | 0,40 | 0,20 | 0,40 | 0,30 | wooneenheid | |
| Kamerverhuur, studio of tiny house < 30 m² | 0 | 0,10 | 0,10 | 0,15 | 0,20 | 0,20 | 0,30 | 0,20 | 0,40 | 0,20 | wooneenheid | |
| Kamerverhuur arbeidsmigranten | 0,10 | 0,10 | 0,20 | 0,15 | 0,20 | 0,20 | 0,30 | 0,20 | 0,40 | 0,20 | slaapplaats | |
| Kamerverhuur studenten | 0 | 0,10 | 0 | 0,10 | 0 | 0,10 | 0,10 | 0,10 | 0,20 | 0,20 | kamer | |
| Functie Winkelen en Boodschappen | A | B+ (met parkeerregulering) | B (zonder parkeerregulering) | C | D | Aandeel bezoekers | Eenheid | |||||
| Bouwmarkt | n.v.t. | n.v.t. | 1,75 | 2,25 | 2,45 | 87% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Tuincentrum | n.v.t. | n.v.t. | 2,25 | 2,55 | 2,85 | 89% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Groencentrum (1) | n.v.t. | n.v.t. | 2,25 | 2,55 | 2,85 | 89% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Bruin- en witgoedzaken | 2,70 | 3,65 | 5,55 | 7,35 | 9,25 | 92% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Woonwarenhuis (zeer groot) | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | 4,75 | 5,15 | 95% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Kringloopwinkel | n.v.t. | n.v.t. | 1,15 | 1,65 | 2,25 | 89% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Woonwarenhuis/woonwinkel | 0,83 | 1,15 | 1,55 | 1,65 | 1,95 | 91% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Meubelboulevard/woonboulevard | n.v.t. | n.v.t. | 1,85 | 2,25 | n.v.t. | 93% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Winkelboulevard | n.v.t. | n.v.t. | 3,45 | 3,95 | n.v.t. | 94% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Outletcentrum | n.v.t. | n.v.t. | 8,8 | 9,60 | 10,40 | 94% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Binnenstad of hoofdwinkelcentrum >175.000 inwoners | 2,7 | 3,6 | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | 99% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Stadsdeelcentrum | n.v.t. | n.v.t. | 5,2 | 6,3 | n.v.t. | 85% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Buurtwinkelcentrum en dorps(winkel)centrum | n.v.t. | n.v.t. | 3,1 | 3,70 | n.v.t. | 72% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Buurtsupermarkt | 1,43 | 1,9 | 2,7 | 3,40 | n.v.t. | 89% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Fullservice supermarkt (2) | 1,95 | 3,3 | 4,3 | 5,15 | n.v.t. | 93% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Groothandel specialist (bijvoorbeeld levensmiddelen, kantoorartikelen) | n.v.t. | n.v.t. | 5,65 | 5,90 | n.v.t. | 80% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Grote supermarkt (XL) | 1,95 | 5,9 | 6,8 | 7,70 | n.v.t. | 84% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Groothandel algemeen | n.v.t. | n.v.t. | 6,4 | 6,40 | n.v.t. | 80% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Weekmarkt (3) | 0,15 | 0,2 | 0,2 | 0,20 | n.v.t. | 85% | pp per 100 m² bvo | |||||
| cc | A | B+ (met parkeerregulering) | B (zonder parkeerregulering) | C | D | Aandeel bezoekers | Eenheid | |||||
| Kantoren (zonder baliefunctie) | 0,83 | 1,15 | 1,55 | 1,65 | 2,55 | 5% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Commerciële dienstverlening (kantoren met baliefunctie) (4) | 1,13 | 1,55 | 1,85 | 2,25 | 3,55 | 20% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Bedrijf arbeidsintensief/ bezoekersextensief (industrie, laboratorium, werkplaats) (5) | 0,98 | 1,35 | 1,75 | 2,15 | 2,35 | 5% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Bedrijf arbeidsextensief/ bezoekersextensief (loods, opslag, transportbedrijf) (6) | 0,45 | 0,65 | 0,75 | 0,95 | 1,05 | 5% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Opslagruimte (particulier) | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | 10,00 | 10,00 | nb | per vestiging | |||||
| Functie Horeca en (verblijfs)recreatie | A | B+ (met parkeerregulering) | B (zonder parkeerregulering) | C | D | Aandeel bezoekers | Eenheid | |||||
| Bungalowpark (huisjescomplex) | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | 1,60 | 2,10 | 91% | pp per bungalow | |||||
| Camping (kampeerterrein) (14) | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | 1,20 | 90% | pp per standplaats | |||||
| 1* Hotel (15) | 0,3 | 0,4 | 0,8 | 2,30 | 4,50 | 77% | pp per 10 kamers | |||||
| 2* Hotel (15) | 1,23 | 1,35 | 2,15 | 3,85 | 6,25 | 80% | pp per 10 kamers | |||||
| 3* Hotel (15) | 1,5 | 2 | 3,1 | 4,70 | 6,80 | 77% | pp per 10 kamers | |||||
| 4* Hotel (15) | 3 | 3,2 | 4,9 | 6,80 | 9,00 | 73% | pp per 10 kamers | |||||
| 5* Hotel (15) | 3,75 | 5 | 7,6 | 10,10 | 12,60 | 65% | pp per 10 kamers | |||||
| Discotheek | 4,58 | 6,1 | 12,3 | 18,40 | 20,80 | 99% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Café/bar/cafetaria (15) | 3 | 5 | 5 | 6,00 | n.v.t. | 90% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Restaurant (inclusief fastfoodrestaurant) (15) | 3,75 | 5 | 5 | 6,00 | 8,00 | 80% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Evenementenhal/beursgebouw/ congresgebouw | 3,75 | 4 | 5,5 | 7,50 | n.v.t. | 99% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Functie Gezondheidszorg en (sociale) voorzieningen | A | B+ (met parkeerregulering) | B (zonder parkeerregulering) | C | D | Aandeel bezoekers | Eenheid | |||||
| Huisartsenpraktijk (-centrum) | 1,50 | 2,05 | 2,45 | 2,95 | 3,25 | 57% | pp per behandelkamer | |||||
| Fysiotherapiepraktijk (-centrum) | 0,90 | 1,25 | 1,45 | 1,75 | 1,95 | 57% | pp per behandelkamer | |||||
| Consultatiebureau | 0,90 | 1,25 | 1,55 | 1,85 | 2,15 | 50% | pp per behandelkamer | |||||
| Gezondheidscentrum | 1,13 | 1,55 | 1,85 | 2,15 | 2,45 | 55% | pp per behandelkamer | |||||
| Consultatiebureau voor ouderen | 0,92 | 1,3 | 1,6 | 1,90 | 2,20 | 38% | pp per behandelkamer | |||||
| Tandartsenpraktijk (-centrum) | 1,13 | 1,55 | 1,95 | 2,35 | 2,65 | 47% | pp per behandelkamer | |||||
| Apotheek | 1,65 | 2,25 | 2,75 | 3,15 | n.v.t. | 45% | pp per apotheek | |||||
| Ziekenhuis | 1,05 | 1,4 | 1,6 | 1,70 | 2,00 | 29% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Crematorium | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | 30,10 | 30,10 | 99% | pp per gelijktijdige plechtigheid | |||||
| Begraafplaats | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | 31,60 | 31,60 | 97% | pp per gelijktijdige plechtigheid | |||||
| Penitentiaire inrichting | 1,20 | 1,65 | 2,15 | 3,25 | 3,65 | 37% | pp per 10 cellen | |||||
| Religiegebouw | 0,15 | 0,15 | 0,15 | 0,15 | n.v.t. | nb | pp per zitplaats | |||||
| Verpleeg-/verzorgingstehuis (16) | 0,45 | 0,6 | 0,6 | 0,60 | n.v.t. | 60% | pp per wooneenheid | |||||
| Functie Cultuur en ontspanning | A | B+ (met parkeerregulering) | B (zonder parkeerregulering) | C | D | Aandeel bezoekers | Eenheid | |||||
| Bowlingcentrum | 1,20 | 1,6 | 2,2 | 2,80 | 2,80 | 89% | pp per baan | |||||
| Biljart-/snookercentrum | 0,60 | 0,85 | 1,05 | 1,35 | 1,75 | 87% | pp per tafel | |||||
| Fitnessstudio/sportschool | 1,05 | 1,4 | 3,4 | 4,70 | 6,50 | 87% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Fitnesscentrum | 1,28 | 1,7 | 4,4 | 6,20 | 7,40 | 90% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Dansstudio | 1,13 | 1,5 | 3,8 | 5,40 | 7,40 | 93% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Golfbaan (18 holes) (7) | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | 95,60 | 118,30 | 98% | pp per 18 holes | |||||
| Golfoefencentrum (pitch and putt) (8) | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | 50,70 | 56,20 | 93% | pp per centrum | |||||
| Sporthal | 1,05 | 1,45 | 2,05 | 2,65 | 3,45 | 96% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Sportzaal (9) | 0,75 | 1,05 | 1,85 | 2,65 | 3,55 | 94% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Sportveld (10) | 11,25 | 20 | 20 | 20,00 | 20,00 | 95% | pp per ha netto terrein | |||||
| Stadion | 0,08 | 0,125 | 0,12 | 0,12 | n.v.t. | 99% | pp per zitplaats | |||||
| Kunstijsbaan (kleiner dan 400 meter) | 0,83 | 1,15 | 1,35 | 1,65 | 2,05 | 98% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Kunstijsbaan (400 meter) | 1,65 | n.v.t. | 2,05 | 2,35 | 2,75 | 98% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Ski- en snowboardhal | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | 2,35 | n.v.t. | 98% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Indoorspeeltuin (kinderspeelhal), gemiddeld en kleiner | 2,18 | 2,9 | 3,7 | 4,40 | 5,10 | 97% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Indoorspeeltuin (kinderspeelhal), groot | 2,63 | 3,5 | 4,3 | 5,30 | 6,10 | 98% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Indoorspeeltuin (kinderspeelhal), zeer groot | 2,78 | 3,7 | 4,6 | 5,50 | 6,40 | 98% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Tennishal | 0,23 | 0,3 | 0,4 | 0,50 | 0,50 | 87% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Squashhal | 1,20 | 1,6 | 2,4 | 2,70 | 3,20 | 84% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Padelhal | 0,26 | 0,35 | 0,45 | 0,65 | 0,65 | 87% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Zwembad overdekt (11) | 7,43 | n.v.t. | 10,7 | 11,50 | 13,30 | 97% | pp per 100 m² bassin | |||||
| Zwembad openlucht (11) | 5,48 | n.v.t. | 10,1 | 12,90 | 15,80 | 99% | pp per 100 m² bassin | |||||
| Zwemparadijs (12) | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | 4,00 | 4,00 | 99% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Wellnesscentrum (thermen, Kuurcentrum, beautycentrum) | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | 9,30 | 10,30 | 99% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Sauna, hammam | 1,88 | 2,5 | 4,6 | 6,60 | 7,30 | 99% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Bibliotheek | 0,38 | 0,45 | 0,75 | 1,05 | 1,35 | 97% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Museum | 0,38 | 0,4 | 0,6 | 0,95 | n.v.t. | 95% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Bioscoop (13) | 2,40 | 3,2 | 7,9 | 11,00 | 13,70 | 94% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Filmtheater/filmhuis | 1,95 | 2,6 | 5,2 | 7,70 | 9,90 | 97% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Theater/schouwburg | 5,48 | 7,3 | 7,9 | 9,80 | 12,00 | 87% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Musicaltheater | 2,18 | 2,9 | 3,4 | 3,90 | 5,10 | 86% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Casino | 4,28 | 5,7 | 6,1 | 6,50 | 8,00 | 86% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Volkstuin | 0,83 | n.v.t. | 1,25 | 1,35 | 1,45 | 100% | pp per 10 tuinen | |||||
| Attractie- en pretpark | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | 8,00 | 8,00 | 99% | pp per ha netto terrein | |||||
| Dierenpark | 4,50 | 8 | 8 | 8,00 | 8,00 | 99% | pp per ha netto terrein | |||||
| Jachthaven | 0,53 | 0,6 | 0,6 | 0,60 | 0,60 | n.b. | pp per ligplaats | |||||
| Manege (paardenhouderij) | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | 0,40 | 90% | pp per box | |||||
| Kinderboerderij (stadsboerderij) | 2,18 | 2,9 | 3,7 | 4,40 | 5,10 | 97% | pp per boederij | |||||
| Plantentuin (botanische tuin) | n.v.t. | n.v.t. | 7,5 | 10,50 | 13,50 | 99% | pp per tuin | |||||
| Functie Onderwijs | A | B+ (met parkeerregulering) | B (zonder parkeerregulering) | C | D | Aandeel bezoekers | Eenheid | |||||
| Kinderdagverblijf (kdv) (crèche) (18) | 0,68* | 0,9* | 1,1* | 1,2* | 1,5* | 0% | pp per 100 m² bvo | |||||
| Basisonderwijs (19) | 0,56* | 0,75* | 0,75* | 0,75* | 0,75* | 48% | pp per lokaal | |||||
| Middelbare school | 3,23 | 3,3 | 4 | 4,30 | 4,90 | 11% | pp per 100 leerlingen | |||||
| ROC | 3,90 | 4,2 | 4,8 | 5,20 | 5,90 | 7% | pp per 100 leerlingen | |||||
| HBO | 7,73 | 8,3 | 8,9 | 9,50 | 10,90 | 72% | pp per 100 studenten | |||||
| Universiteit | 10,28 | 11,7 | 13,5 | 14,70 | 16,80 | 48% | pp per 100 studenten | |||||
| Avondonderwijs of vrijetijdsonderwijs (17) | 3,75 | 4 | 5 | 6,00 | 10,50 | 95% | pp per 10 studenten | |||||
*de parkeernorm voor kinderdagverblijf (kdv) en basisonderwijs is exclusief het halen en brengen van kinderen.
- - Tuin- en groencentrum: wanneer in de buitenruimte producten worden verkocht (verkoopruimte) dient deze ruimte te worden meegenomen bij de omvang van de functie.
- - Fullservice-supermarkt: vloeroppervlakte is meestal tussen de 1.000 en 2.000 m² wvo.
- - Weekmarkt (bij klein wijk-, buurt- en dorpscentrum: Van deze functie kunnen alleen globale parkeernormen gegeven worden. Bij het toepassen van deze cijfers moet een forse marge in acht worden genomen. 1 m1 kraam = 6 m² bvo (indien geen parkeren achter kraam dan + 1,0 pp per standhouder).
- - Commerciële dienstverlening (kantoor met baliefunctie): hier worden ook functies als een makelaar, hypotheekverstrekker, kapper of zonnebankstudie onder beschouwd.
- - Bedrijf arbeidsintensief/bezoekersextensief: bijvoorbeeld industrie, een garagebedrijf, een laboratorium of werkplaatsen. Bij deze bedrijven geldt globaal 1 arbeidsplaats per 25-35 m² bvo. De parkeernorm is exclusief het parkeren voor vrachtwagens en andere bedrijfsgerelateerde voertuigen.
- - Bedrijf arbeidsextensief/bezoekersextensief: bedrijven zoals een loods, opslag of transportbedrijf. Bij deze bedrijven geldt globaal 1 arbeidsplaats per 30-50 m² bvo. De parkeernorm is exclusief vrachtwagen parkeren.
- - Golfbaan (18 holes): een 18-holes golfbaan is gemiddeld 60 – 70 ha. groot.
- - Golfoefencentrum (pitch and putt): uitgaande van een omvang van circa 6 ha.
- - Sporthal en sportzaal: let op bij grotere aantallen bezoekers zijn de kencijfers te laag.
- - Sportveld: normen zijn exclusief kantine, kleedruimte, oefenveldje en toiletten. Van deze functie kunnen alleen globale normen worden opgenomen. Bij het toepassen van deze cijfers moet een forse marge in acht worden genomen.
- - Zwembad overdekt & openlucht: bij combinatie zwembad overdekt en openlucht berekenen via verhouding bassin overdekt en openlucht aan de hand van normen overdekt per 100 m² bassin en normen openlucht per 100 m² bassin.
- - Zwemparadijs: een zwemparadijs is vaak onderdeel van een andere voorziening, zoals een vakantiepark. Van deze functie kunnen alleen globale normen worden opgenomen. Bij het toepassen van deze cijfers moet een forse marge in acht worden genomen.
- - Bioscoop: 1 zitplaats is circa 3 m bvo. Bij bioscopen moet voor parkeren rekening worden gehouden met een eventuele overlap tussen twee voorstellingen (+ 40%). Gegeven kengetallen betreffen de drukste voorstelling op de drukste dag van de drukste maand.
- - Camping: exclusief 10% voor gasten van bezoekers.
- - Hotel, café/bar/cafetaria en restaurant: terrasruimte dient te worden meegenomen bij de omvang van de functie. De parkeerbehoefte van deze functie is namelijk in sterke mate afhankelijk van het aantal zitplaatsen en van het autogebruik van de bezoekers.
- - Verpleeg- en verzorgingstehuis: normen zijn inclusief parkeren voor personeel.
- - Avondonderwijs of vrijetijdsonderwijs: bezoekers zijn studenten en overig is personeel.
- - Halen en brengen auto kinderdagverblijf: de gemeente Almere hanteert een rekentool voor het berekenen van het aantal parkeerplaatsen voor het halen en brengen van de kinderen (de standaardwaarde van 80% kan worden gewijzigd als het autogebruik van de doelgroep lager blijkt te zijn):
- - Aantal groepen kinderdagverblijf x aantal kindplaatsen per groep (standaard 16 kinderen) x 0,28 (turnover11 ‘Turnover’ is een kengetal voor de reductiefactor bij parkeerduur. De percentages voor turnover bij kinderdagverblijven, buitenschoolse opvang en basisscholen (onderbouw en bovenbouw) in Almere worden gebaseerd op kentallen volgend uit landelijk onderzoek van het CROW.) x autogebruik ouders (standaard 80%). Bij alles standaard: 4 parkeerplaatsen per groep.
- - Aantal groepen buitenschoolse opvang x aantal kindplaatsen per groep (standaard 16 kinderen) x 0,28 (turnover) x autogebruik ouders (standaard 80%) x aandeel kinderen dubbel met basisschool op dezelfde locatie. Bij alles standaard: 4 parkeerplaatsen per groep.
- - Halen en brengen auto basisonderwijs: de gemeente Almere hanteert een rekentool voor het berekenen van het aantal parkeerplaatsen voor het halen en brengen van de kinderen (de standaardwaarde van 80% kan worden gewijzigd als het autogebruik van de doelgroep lager blijkt te zijn):
- - Aantal klassen onderbouw x aantal leerlingen per klas (standaard 23 leerlingen) x 0,38 (turnover) x autogebruik ouders (standaard 80%). Bij alles standaard: 7 parkeerplaatsen per klas.
- - Aantal klassen bovenbouw x aantal leerlingen per klas (standaard 23 leerlingen) x 0,21 (turnover) x autogebruik ouders (standaard 80%). Bij alles standaard: 4 parkeerplaatsen per klas.