De parkeernormen zijn gebaseerd op het gemiddelde van de bandbreedte in de nieuwste CROW- fietsparkeerkencijfers uit 2025.
In het A-gebied is het gemiddelde van het bandbreedte met 10% verhoogd. In het ‘Mobiliteitsplan Hart van de Stad’ voor het centrum is een reductie van 10% op de autoparkeerbehoefte door het inzetten op actieve mobiliteit opgenomen. Daarom worden de fietsparkeernormen voor het A-gebied met 10% verhoogd.
In B+/B gebieden gelden hogere parkeernormen dan in C gebieden. Voor het buitengebied zijn geen fietsparkeernormen gedefinieerd. Dit is altijd maatwerk. Indien CROW nieuwe fietsparkeerkencijfers publiceert, gelden deze kencijfers als basis voor de parkeernormen.
Functies met een verwijzing hebben onder de tabel een aanvullende toelichting staan. Bij eenheid staat de afkorting ‘pp’ voor een fietsparkeerplaats / stallingsplaats. De afkorting ‘bvo’ staat voor het bruto-vloeroppervlak. Het bruto-vloeroppervlakte is het vloeroppervlak van de buitenomtrek van een ruimte of gebouw incl. gevels, bouwmuren, ramen etc. Inpandig gebouwde parkeervoorzieningen maken geen deel uit van het bvo. Voor winkels is het bruto-vloeroppervlak gemiddeld 1,25 maal het winkelvloeroppervlak. Zie NEN 2580 voor verdere informatie.
| Functie | A | B+/B | C | Aandeel bezoek | Eenheid |
| Kantoor (zonder baliefunctie) | 1,87 | 1,15 | 1,05 | 5% | per 100 m² bvo |
| Commerciële dienstverlening (kantoor met baliefunctie) | 3,30 | 2,05 | 1,35 | 20% | per 100 m² bvo |
| Bedrijf arbeidsintensief/bezoekersextensief (industrie, laboratorium, werkplaats) | 1,54 | 1,1 | 0,9 | 5% | per 100 m² bvo |
| Bedrijf arbeidsextensief/bezoekersextensief (loods, opslag, transportbedrijf) | 0,66 | 0,45 | 0,4 | 5% | per 100 m² bvo |
| Opslagruimte (particulier) | n.v.t. | n.v.t. | 6 | n.b. | per vestiging |
| Buurtsupermarkt | 4,07 | 2,65 | 2,05 | 89% | per 100 m² bvo |
| Fullservice-supermarkt | 5,89 | 4,1 | 3,5 | 93% | per 100 m² bvo |
| Grote supermarkt (XL) | 5,89 | 4,1 | 3,5 | 84% | per 100 m² bvo |
| Groothandel specialist (bijvoorbeeld levensmiddelen, kantoorartikelen) | n.v.t | 1,65 | 1,4 | 80% | per 100 m² bvo |
| Groothandel algemeen | n.v.t. | 1,65 | 1,4 | 80% | per 100 m² bvo |
| Binnenstad of hoofdwinkel(stads)centrum > 175.000 inwoners | 3,80 | n.v.t. | n.v.t. | 99% | per 100 m² bvo |
| Buurt- en dorpscentrum | 3,69 | 3,6 | 3 | 72% | per 100 m² bvo |
| Stadsdeelcentrum | n.v.t. | 6,15 | 5,05 | 85% | per 100 m² bvo |
| Weekmarkt (bij klein wijk-, buurt- en dorpscentrum) | 3,69 | 3,6 | 3 | 85% | per 100 m² bvo |
| Kringloopwinkel | n.v.t. | 2,45 | 1,6 | 89% | per 100 m² bvo |
| Bruin- en witgoedzaken | 0,44 | 0,4 | 0,3 | 92% | per 100 m² bvo |
| Woonwarenhuis/woonwinkel (overig) | 0,44 | 0,4 | 0,3 | 91% | per 100 m² bvo |
| Woonwarenhuis (zeer groot) | n.v.t. | n.v.t. | 0,3 | 95% | per 100 m² bvo |
| Meubelboulevard/woonboulevard | n.v.t. | 0,5 | 0,4 | 93% | per 100 m² bvo |
| Winkelboulevard | n.v.t. | 0,5 | 0,4 | 94% | per 100 m² bvo |
| Outletcentrum | n.v.t. | 0,5 | 0,4 | 94% | per 100 m² bvo |
| Bouwmarkt | n.v.t. | 0,45 | 0,35 | 87% | per 100 m² bvo |
| Tuincentrum (inclusief buitenruimte) | n.v.t. | 0,45 | 0,35 | 89% | per 100 m² bvo |
| Groencentrum (inclusief buitenruimte) | n.v.t. | 0,45 | 0,35 | 89% | per 100 m² bvo |
| Bibliotheek | 4,40 | 4 | 3,3 | 97% | per 100 m² bvo |
| Museum | 1,87 | 1,25 | 0,85 | 95% | per 100 m² bvo |
| Bioscoop | 9,90 | 7,5 | 3,5 | 94% | per 100 m² bvo |
| Filmtheater/filmhuis | 9,90 | 7,5 | 3,5 | 97% | per 100 m² bvo |
| Theater/schouwburg | 28,60 | 20,5 | 17,5 | 87% | per 100 m² bvo |
| Musicaltheater | 28,60 | 20,5 | 17,5 | 86% | per 100 m² bvo |
| Casino | 2,20 | 2 | 1,65 | 86% | per 100 m² bvo |
| Bowlingcentrum | 4,95 | 3,2 | 2,55 | 89% | per bowlingbaan |
| Biljart-/snookercentrum | 2,75 | 1,85 | 1,55 | 87% | per tafel |
| Dansstudio | 6,44 | 3,7 | 3 | 93% | per 100 m² bvo |
| Fitnessstudio/sportschool | 6,44 | 3,7 | 3 | 87% | per 100 m² bvo |
| Fitnesscentrum | 6,44 | 3,7 | 3 | 90% | per 100 m² bvo |
| Wellnesscentrum (thermen, kuurcentrum, beautycentrum) | n.v.t. | n.v.t. | 4 | 99% | per 100 m² bvo |
| Sauna, hammam | 6,05 | 4 | 4 | 99% | per 100 m² bvo |
| Sporthal | 6,05 | 3,9 | 3 | 96% | per 100 m² bvo |
| Sportzaal | 7,37 | 3,9 | 2,7 | 94% | per 100 m² bvo |
| Tennishal | 0,88 | 0,55 | 0,5 | 87% | per 100 m² bvo |
| Padelhal | 1,71 | 1,15 | 0,95 | 87% | per 100 m² bvo |
| Squashhal | 5,61 | 3,4 | 3 | 84% | per 100 m² bvo |
| Zwembad overdekt | n.v.t. | 26 | 20 | 97% | per 100 m² bassin |
| Zwembad openlucht | n.v.t. | 34 | 28 | 99% | per 100 m² bassin |
| Zwemparadijs | n.v.t. | n.v.t. | 9,5 | 99% | per 100 m² bassin |
| Sportveld | 63,25 | 57,5 | 57,5 | 95% | per hectare netto terrein |
| Stadion | 0,22 | 0,2 | 0,2 | 99% | per zitplaats |
| Kunstijsbaan (< 400 meter) | 3,36 | 2,5 | 2,1 | 98% | per 100 m² bvo |
| Kunstijsbaan (400 meter) | n.v.t. | 3,9 | 3,4 | 98% | per 100 m² bvo |
| Ski-/snowboardhal | n.v.t. | n.v.t. | 3,45 | 98% | per 100 m² sneeuw (exclusief oefenpistes) |
| Jachthaven | 0,17 | 0,15 | 0,15 | n.b. | per ligplaats |
| Golfoefencentrum (pitch en putt) | n.v.t. | n.v.t. | 17,5 | 93% | per centrum |
| Golfbaan (18 holes) | n.v.t. | n.v.t. | 17,5 | 98% | per 18 holes, 60 ha. |
| Indoorspeeltuin (kinderspeelhal), gemiddeld en kleiner | 1,65 | 1,5 | 1 | 97% | per 100 m² bvo |
| Indoorspeeltuin (kinderspeelhal), groot | 1,65 | 1,5 | 1 | 98% | per 100 m² bvo |
| Indoorspeeltuin (kinderspeelhal), zeer groot | 1,65 | 1,5 | 1 | 98% | per 100 m² bvo |
| Kinderboerderij (stadsboerderij) | 13,75 | 12,5 | 12,5 | 97% | per gemiddelde boerderij |
| Manege (paardenhouderij) | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | 90% | per box |
| Dierenpark | 11,83 | 10,75 | 10,75 | 99% | per ha. netto terrein |
| Attractie- en pretpark | n.v.t. | n.v.t. | 10,75 | 99% | per ha. netto terrein |
| Volkstuin | n.v.t. | 1,9 | 1,8 | 100% | per 10 tuinen |
| Plantentuin (botanische tuin) | n.v.t. | 19,7 | 14,05 | 99% | per gemiddelde tuin |
| Camping (kampeerterrein) | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | 90% | per standplaats |
| Bungalowpark (huisjescomplex) | n.v.t. | n.v.t. | 0,15 | 91% | per bungalow |
| 1* Hotel | 2,20 | 2 | 2 | 77% | per 10 kamers |
| 2* Hotel | 2,20 | 2 | 2 | 80% | per 10 kamers |
| 3* Hotel | 2,20 | 2 | 2 | 77% | per 10 kamers |
| 4* Hotel | 2,20 | 2 | 2 | 73% | per 10 kamers |
| 5* Hotel | 2,20 | 2 | 2 | 65% | per 10 kamers |
| Café/bar/cafetaria | 12,65 | 11,5 | 11,5 | 90% | per 100 m² bvo |
| Restaurant | 12,65 | 11,5 | 6,5 | 80% | per 100 m² bvo |
| Discotheek | 13,75 | 12,5 | 10 | 99% | per 100 m² bvo |
| Evenementenhal/beursgebouw/ congresgebouw | 1,10 | 1 | 1 | 99% | per 100 m² bvo |
| Huisartsenpraktijk (-centrum) | 1,49 | 1,35 | 1,05 | 0% | per behandelkamer |
| Apotheek | 7,70 | 7 | 7 | 57% | per apotheek |
| Fysiotherapiepraktijk (-centrum) | 1,49 | 1,35 | 1,05 | 45% | per behandelkamer |
| Consultatiebureau | 1,49 | 1,35 | 1,05 | 57% | per behandelkamer |
| Consultatiebureau voor ouderen | 1,49 | 1,35 | 1,05 | 50% | per behandelkamer |
| Tandartsenpraktijk (-centrum) | 2,97 | 2,7 | 2,4 | 38% | per behandelkamer |
| Gezondheidscentrum | 1,49 | 1,35 | 1,05 | 47% | per behandelkamer |
| Verpleegtehuis | 0,61 | 0,55 | 0,75 | 55% | per wooneenheid |
| Ziekenhuis | 1,21 | 1 | 0,95 | 60% | per 100 m² bvo |
| Crematorium | n.v.t. | n.v.t. | 6,5 | 29% | per (deels) gelijktijdige plechtigheid |
| Begraafplaats | n.v.t. | n.v.t. | 6,5 | 99% | per (deels) gelijktijdige plechtigheid |
| Penitentiaire inrichting | 0,50 | 0,45 | 0,45 | 97% | per 10 cellen |
| Religiegebouw | 0,39 | 0,35 | 0,35 | 37% | per zitplaats |
| Kinderdagverblijf (crèche) | 1,10 | 1 | 0,75 | n.b. | per 100 m² bvo |
| Basisschool | 12,65 | 11,5 | 11,5 | 0% | per leslokaal |
| Middelbare school | 88,00 | 80 | 80 | 90% | per 100 leerlingen |
| ROC | 52,80 | 48 | 48 | 90% | per 100 leerlingen |
| Hogeschool | 70,40 | 64 | 64 | 90% | per 100 studenten |
| Universiteit | 70,40 | 64 | 64 | 90% | per 100 aanwezige studenten |
| Avondonderwijs | 4,13 | 3,75 | 3,75 | 90% | per 10 studenten |