Dubbelgebruik wordt volgens de CROW-methodiek berekend aan de hand van aanwezigheidspercentages. Onderstaande aanwezigheidspercentages zijn dan ook afkomstig van CROW. Wanneer CROW haar aanwezigheidspercentages wijzigt, worden de meest actuele aanwezigheidspercentages overgenomen. Voor de functies waarvoor geen aanwezigheidspercentages zijn opgenomen, dient te worden aangesloten bij een passende alternatieve functie of dient een specifieke onderbouwing voor de gebruikte aanwezigheidspercentages te worden gegeven.

DoelgroepWerkdagochtendWerkdagmiddagWerkdagavondWerkdagnachtKoopavond1)VrijdagmiddagVrijdagavondZaterdagmiddagZaterdagavondZondagmiddag
Woningen bewoners60%60%90%100%80%70%70%75%80%75%
Woningen bezoekers40%50%75%0%70%60%100%100%100%90%
Kantoor/bedrijven100%100%5%0%5%60%0%0%0%0%
Commerciële dienstverlening100%100%5%0%75%100%5%0%2)0%0%
Detailhandel30%60%10%0%75%60%60%100%0%3)60%
Grootschalige detailhandel30%60%70%0%80%60%70%100%0%3)0%4)
Supermarkt50%60%40%0%80%80%80%100%40%60%
Sportfuncties binnen50%50%100%0%100%40%100%100%100%75%
Sportfuncties buiten25%25%50%0%50%25%50%100%25%100%
Bioscoop/theater/podium5%40%50%0%50%40%100%40%100%40%
Sociaal medisch100%100%10%0%10%75%0%0%0%0%
Verpleeghuis/ verzorgingstehuis100%100%50%25%50%100%50%100%100%100%
Ziekenhuis patiënten en bezoekers100%100%40%5%40%100%40%40%40%40%
Ziekenhuis medewerkers100%100%40%10%40%100%40%20%20%20%
Restaurant5)30%40%80%0%80%60%90%70%100%40%
Dagonderwijs100%100%0%0%0%100%0%0%0%0%
Avondonderwijs0%0%100%0%100%0%100%0%0%0%
  • - Indien sprake van een traditionele koopavond
  • - Indien op zaterdag open: 100%
  • - Indien 's avonds open: 70%
  • - Indien koopzondag: 100%
  • - Hier is sprake van richtgetallen. Maatwerk is bij de verschillende typen restaurants noodzakelijk